• Новак
Гроздобер Плетење МОДЕЛОТ да се направи - 40-ти години Кабел Pullover Џемпер Врвот Кратки Ракави. НЕ готов објект. Ова е модел и/или инструкциите за да го направи објектот

Гроздобер Плетење МОДЕЛОТ да се направи - 40-ти години Кабел Pullover Џемпер Врвот Кратки Ракави. НЕ готов

DEN 482.40

Достапност
Достапно за нарачка

Висок квалитет на гроздобер или антички out-of-печатење на моделот.Доаѓа во киселина-слободен архивирање на квалитетот на состојба заштитник.Бесплатни моделот се вклучени во секоја цел.Плетење на МОДЕЛОТ да се направи : Гроздобер 1940 година Ребрести/Кабел Ефект Кратко Sleeve Pullover Џемпер.Инструкции за 40-ти години Големина 16 (35 инчи наоколу во underarm; 20 инчи од рамо до долниот раб; 5 инчи должина на ракав на underarm споеви).Повици за Монарх Andalusian и Бр. 12 и 13 Игли за Плетење (Канада) - или било предиво и игли кои ќе им даде на следново прашање : 17 sts. = 2 инчи; 23 реда = 2 инчи. (#2842) Секој Гроздобер Дома Уметност моделот доаѓа во киселина-слободен архивирање на квалитетот на состојба заштитник подготвен да биде ставен во врзивно средство.Дополнителен слободен Гроздобер Дома Уметност шема (нашиот избор) се вклучени со секоја цел.Овој модел е чистат и обновено издание од ексклузивна колекција на Гроздобер Дома Уметност и заштитени авторски права.Повторно, ова НЕ е готов објект, но моделот да се направи некој објект.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат