• Новак
Colleen DewhurstГОЛЕМИОТ ДЕН ВО УТРИНСКИТЕ часови Франсис Sternhagen/Clifton Џејмс/Дејвид Канарските/Алис Топ 1962 Година Бродвеј ПОРАЗ Playbill

Colleen DewhurstГОЛЕМИОТ ДЕН ВО УТРИНСКИТЕ часови Франсис Sternhagen/Clifton Џејмс/Дејвид Канарските/Алис Топ

DEN 479.76

Достапност
Достапно за нарачка

Ова е една убава април 2, 1962 playbill од Оригиналот Бродвеј продукција на АЛИСА ТОПОВИ се игра на "ГОЛЕМИОТ ДЕН НАУТРО" на Хенри Милер е Театарот во Њујорк. (Производство отвори Март 28th, 1962 година и затворен 7-ми април, 1962 по само 13 изведби.) ...Игра со ѕвезда COLLEEN DEWHURST (се прикажува во насловната фотографија) и опремен ФРАНСИС STERNHAGEN, CLIFTON ЏЕЈМС, ELISABETH ФРЕЈЗЕР, ТОМАС CARLIN, EULABELLE МУР, ЛУ FRIZZELL, ДЕЈВИД КАНАРСКИТЕ и J. D. ТОПОВИ ...КРЕДИТИ : Книга од АЛИС ТОПОВИ; Сетови дизајниран од страна на ЛЕСТЕР POLAKOV; Костими дизајниран од страна на НОЕЛ ТЕЈЛОР; Режија на ХОЗЕ QUINTERO; Произведени од страна на ТЕОДОР МАН и ЏОРЏ В СКОТ во асоцијација со ТЕАТАР ОД МИЧИГЕН КОМПАНИЈА ...ДЕТАЛИ : 40 страница playbill мерки 6" X 9" инчи и вклучува целосна производство кредити, фрли се во листата, синопсис на сцени и bios-от на секоја од водечките актери, но со исклучок на предната маска, не фрлија фотографии ...СОСТОЈБА : Ова playbill е во одлична состојба и ќе направи прекрасен прилог на собирање на било театар aficionado или историчар.Оваа ставка ќе биде внимателно спакувани во заштитна, carded ракав и поддржани од страна на тврд картон.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат