• Новак
MECCANIXITY Силикони Цевки 2,5 mm ID x 4mm OD 3мм ID x 4mm OD 1 Метар Транспарентни за Вода Воздух Трансфер

MECCANIXITY Силикони Цевки 2,5 mm ID x 4mm OD 3мм ID x 4mm OD 1 Метар Транспарентни за Вода Воздух Трансфер

DEN 275.76

Достапност
Достапно за нарачка

Што ќе добијам?Најчесто се користи големина во нашите животи : Големина : 2.Одлично за течност за ракување, исцрпувања, дренажа, и вода или масло промени, итн.Како да се користи?Можете лесно може да се намали за да се добиете должината сакате, бидејќи на својот добар мекост.Она што треба да го забележи?Силиконски цевки е многу помек од пвц цевки или најлон цевки.16 инчи (IDx OD); Должина : 1 Метар / 3.Оваа силикони цевки е погодна за општа низок притисок индустриски апликации за транспорт на течни и гасни.Оваа силикони цевка е отпорна на висока температура во опсег на -76 на +428 Целзиусови степени, одлична за пренесување на топла вода.Одлично за течност за ракување, исцрпувања, дренажа, и вода или масло промени, итн.5mmx4mm Силикони Цевки; 1pcs 3mmx4mm Силикони Tubing Are има некои предности на производот?Оваа силикони цевка е отпорна на висока температура во опсег на -76 на +428 Целзиусови степени, одлична за пренесување на топла вода.Висока флексибилност, еластични и не е лесно да се деформира.28 Ft; Во пакетот на 1pcs 2.Ве молиме потврдете го на мекоста на цевката треба.16 инчи (IDx OD); 3mmx4mm / 0.Ве молиме потврдете го на мекоста на цевката треба.Силиконски цевки е многу помек од пвц цевки или најлон цевки.Што е ова?Оваа силикони цевки е погодна за општа низок притисок индустриски апликации за транспорт на течни и гасни.Можете лесно може да се намали за да се добиете должината сакате, бидејќи на својот добар мекост.28 Ft In пакетот на 1pcs 2.16 инчи (IDx OD); 3mmx4mm / 0.Од друга страна, тоа е, исто така, одговара за домаќинството, како на пример поврзување на пумпи, климатизација и HVAC цевки, потрошувачка вентили, цевки, наводнување капка по капка, бари и др.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Мека водовод 1-10Meters Храна Одделение Перисталтиката Пумпа Цевка Силикони Цевка Цевка Цевка Внатрешен Дијаметар

Карактеристики на производот : висок адсорпција изведба, добра термичка стабилност, хемиска стабилност

DEN 1920.00