• Новак
uxcell Силикони Цевка, 2mm ID, 3мм OD, 2M, Флексибилни Силиконска Гума Цевки, Вода, Воздух Цевка Цевка,Транспарентен, за Пумпа Трансфер

uxcell Силикони Цевка, 2mm ID, 3мм OD, 2M, Флексибилни Силиконска Гума Цевки, Вода, Воздух Цевка Цевка,Транспарентен,

DEN 215.76

Достапност
Достапно за нарачка

Силиконска гума цевка - ќе го издржат повторна употреба и за визуелна инспекција на течности.Големина : 2x3mm / 0.08"x0.12"(IDx OD); Должина : 2 M; Дебелина на Ѕид : 0.5 mm(0.02").Температурата на работа : -76 на +428 F; Цврстина : 65 Степен; Добар електрични и времето способност properties - отпорен на у.V., озонската, гасови и влага.Силиконски цевки - одлично за течност за ракување, перисталтиката пумпи, исцрпувања, одвод, aquaponics и вода/масло промени, итн.Answer : ___________________________ Note : Силикони цевка е многу помек од пвц цевка или најлон цевка.Ве молиме да се измери големината на потребни цевка пред да го купат.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Мека водовод 1-10Meters Храна Одделение Перисталтиката Пумпа Цевка Силикони Цевка Цевка Цевка Внатрешен Дијаметар

Карактеристики на производот : висок адсорпција изведба, добра термичка стабилност, хемиска стабилност

DEN 1920.00