• Новак
PureSec Жолта 1/4 RO Цевки 1/4 Инчи OD x 0.142 Инчен ПРОЕКТ во 70°F-120PSI 150°С-60PSI NSF Заверена CCK Цевки (1/4 Жолта 15ft (5M))

PureSec Жолта 1/4 RO Цевки 1/4 Инчи OD x 0.142 Инчен ПРОЕКТ во 70°F-120PSI 150°С-60PSI NSF Заверена CCK Цевки

DEN 167.76

Достапност
Достапно за нарачка

★WATERWorking Температура : 70°F до 150°С;Макс Притисок : 120 PSI;Компатибилен со сите Pure Sec брзо се поврзете фитинзи или Компресија приклучоци од страна на другите "кои се користат 1/4" Полиетиленски Цевки. ★Indoor15 Feet30 Feet60 Feet100 Feet How да се користи?Само поврзете со притискање одговара конектори и испорака на вода за да се апликациите што ви треба .Бидете сигурни дека ќе се намали на цевки дури и директно, без crimping тоа.Потоа вметнете права, и сите на патот во конекторот.Ако тоа е криво, или не е вметната сите на патот, или crimped, тоа може да leak What ќе добиете?Цевки(Должина ќе се избере).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Мека водовод 1-10Meters Храна Одделение Перисталтиката Пумпа Цевка Силикони Цевка Цевка Цевка Внатрешен Дијаметар

Карактеристики на производот : висок адсорпција изведба, добра термичка стабилност, хемиска стабилност

DEN 1920.00