• Новак
TAILONZ ПНЕВМАТСКИ Сина 1/4 Инчи OD 10 Метри СТП Воздух Цевки Цевка Цевка Стп Воздух Цревото за Воздух Линија Цевки или Течност Пренос Цевки...

TAILONZ ПНЕВМАТСКИ Сина 1/4 Инчи OD 10 Метри СТП Воздух Цевки Цевка Цевка Стп Воздух Цревото за Воздух Линија

DEN 407.76

Достапност
Достапно за нарачка

【Модел】Стп Цевка(32.Бидете Сигурни Дека Сечење Површина на Цевката е Вертикална, Не Постои Лузна на Надворешниот Обемот на Цевка и Цевката Не е Овална.Стп Воздух Црева Карактеристики : Светлина-тежина; Триење И Хемиски Отпор;невкусна ; Висока Механичка Сила, Минимален Притисок Загуба; Погодно За Цевки Како што Има Подобра Флексибилност Од Најлон Цевки.Тоа Мора Да Биде Под Номинална Работен Притисок И Температура, Ако Сакате Да Се Задржи Овој Стп Цевка Долгорочен Услуга Живот.По Цевката е Поврзана и е Инсталирана, се Повлече Цевка за да Бидете Сигурни Дека Цевка Не може да се Повлече од Фитинзи. 【Работна Температура】-4℉~176℉. 【Roduct Функција】висока Флексибилност Силна Враќање на Сила,без Деформација Со Свиткување,отпор Да Масла Без Crrosive.Воздухот Компресира Црево Работен Медиум : Компримиран Воздух, Вакуум ( Не Други Гас Или Течност); Апликација На Воздух Во Цевка : Се Користи За Цевки На Пневматски Уреди.Производ Функција : .Стп Воздух Црева Карактеристики : Светлина-тежина; Триење И Хемиски Отпор;невкусна ; Висока Механичка Сила, Минимален Притисок Загуба; Погодно За Цевки Како што Има Подобра Флексибилност Од Најлон Цевки.Цевка Фитинзи Се Лесно Да се Инсталира, Флексибилни И Простор за заштеда, 360-степен Ротира Слободно, Ослободување Прстени Усвојување на Елипса Дизајн, Кој Може да Се Отстрани на пригоден начин.Мала Тежина, Отпорност на Триење, Хемиска Отпорност на Корозија, Не-токсични, без Мирис, Низок Притисок на Косата, Подобро Флексибилност Од Најлон Цевка, Лесно Цевковод за Транспорт.Тоа Мора Да Биде Под Номинална Работен Притисок И Температура, Ако Сакате Да Се Задржи Овој Стп Цевка Долгорочен Услуга Живот.8 ft/10 Meter).Користете Опсег : Пневматски Пневматски Алатки; Инструменти,механички Гас е Цевковод; Лабораторија за Автоматизација Опрема; Општи Индустриски Вода и Градинарството.Како Што Температурата Се Зголеми, Работен Притисок Треба Да Биде Намален Следствено, Ако Се Оди Подалеку Од Ограничување, На Цевка Може Да Пукне.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат