• Новак
Дигитални PH Метар Пенкало 3 во 1 PH TDS Temp Висока Точност Пенкало Тип Тестер за Базен, Лабораторија, Аквариум, Езерцето

Дигитални PH Метар Пенкало 3 во 1 PH TDS Temp Висока Точност Пенкало Тип Тестер за Базен, Лабораторија, Аквариум,

DEN 1312.80

Достапност
Достапно за нарачка

Лесен и пренослив дизајн, погодна за внатрешна и надворешна употреба.Погоден за извори на вода, хидропоника, бањи, базени и други водни системи.Високо ефикасна и точна поради напредната микропроцесори технологија.Голем LCD екран, лесно може да се прочитаат прикажана вредност. 3 во 1 мултифункционален вода тестер, тест на p H, TDS и температура на било течности.Функција : Погоден за извори на вода, хидропоника, бањи, базени и други водни системи. 3 во 1 мултифункционален вода тестер, тест на p H, TDS и температура на било течности.Голем LCD екран, лесно може да се прочитаат прикажана вредност.Високо ефикасна и точна поради напредната микропроцесори технологија.Лесен и пренослив дизајн, погодна за внатрешна и надворешна употреба.Автоматска температурна компензација (0°C~60°C).Speciation : Материјал : ABS Батерија : 3pc 1.5 V AG-13 копчето батеријата(Не се вклучени) Temp надомест : Автоматска температурна компензација(0-60℃)Авто исклучување : 5 минути Средина температура : 0-60℃(32-140℉)RH 100% Големина : 183*37mm / 7.2*од 1,5 инчи (Прибл.) Спецификација p H TDS Температура Спектар 0.00-14.00 PH 1-19999µS/cm 0-60℃ Резолуција 0.01 ph 1 PPM / Точност +-0.05 ph +-2% +-0.5℃ Калибрација 6.86 точка : прецизност +-0.05 p H 6.86/4.00(6068/9.18) поени : прецизност +-0.02 p H Калибриран од фабрика (1413 µs / cm) / Пакет листа : 1 x Вода Метар(Батерија, не се вклучени) Забелешка : ве Молиме забележете дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат