• Новак
Дигитални PH Метар, го Продолжи Композитни Electrode Сонда w/Дигитален LCD Дисплеј за Аквариум Лабораторија Риба Базен Почвата, PH Тест, 0-14 PH Опсег 0.1 PH Точноста

Дигитални PH Метар, го Продолжи Композитни Electrode Сонда w/Дигитален LCD Дисплеј за Аквариум Лабораторија

DEN 729.36

Достапност
Достапно за нарачка

Погоден за рибник, отпадни води растенија, преработка на храна, лаборатории, медицина истражување и храна инспекција.PH вредноста во 0-14 PH може да се мери со висока точност до ±0.1 PH.Голем LCD екран дизајн, тоа е лесно да се измери и да се набљудуваат на податоци.Висока точност и брз одговор, обезбедување на брзи, точни и веродостојни читање на податоци.Компактен и лесен дизајн за мобилност, можете да пробате каде што сакате.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : PH Tester Material : ABSMeasuring Опсег : 0.00-14.00 PHResolution : 0.01 p H Точност : ±0.1 PHTemperature Надомест : 0℃-50℃Батерија : 4 x 1.5 V LR44 Копчето Батеријата (не се вклучени)Работна Температура : 0℃-50℃Големина : Прибл. 17.5 x 5 x 2cm / 6.9 x 2 x 0.8 in Weight : Прибл. 145g / 5.1 oz Package Листа : 1 x PH Tester1 x Screwdriver1 x Настава Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3cm грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Vbestlife Квалитетот на Водата Тестер, Квалитетот на Водата Метар Преносни Брзо Мерење 0℃~60℃ Автоматска Температурна

Лесен за чистење : на electrode може да се отстрани за сонда и обвивка.Лесен за користење : пенкало electrode дирек

DEN 564.00