• Новак
ТЕЛ/ЕЗ/Temp Метар Професионални 3 во 1 Преносни Висока Точност Рачни Пенкало Тестирање на Квалитетот на Водата Тестер Метар

ТЕЛ/ЕЗ/Temp Метар Професионални 3 во 1 Преносни Висока Точност Рачни Пенкало Тестирање на Квалитетот на Водата

DEN 892.56

Достапност
Достапно за нарачка

3-во-1 Метар Дизајн-Тоа може да се користи за мерење на p H, ЕК и температурата на решение.User-friendly Дизајн-Автоматска температурна компензација, заменливи electrode сонда, лесно калибрација на p H и ЕК со мини-шрафцигер.Одличен Квалитет-Температура на мерење се движи помеѓу -50~70, можат да го издржат тешките услови, нудејќи повеќе издржливи услуги.Удобен и Практичен-Големи и clear LCD екран со заднинско осветлување, лесен за читање и прецизно мерење на функции.Широк Спектар на Апликации-се Применуваат во извори на вода, аквариум, хидропоника, лабораториски и научни тестирање, бањи, базени и други водни системи.Опис : квалитет на вода монитор е професионална и корисна алатка за тестирање ТЕЛ/ЕЗ/TEMP на решение ниво.Тоа изгледа како пенкало, и преносни големина е одличен за носење.Совршен за широк апликации, како што пијалаци, рибата hatcheries, преработка на храна, аквариум, фотографија, во лабораторијата за контрола на квалитетот, училиште и колеџи, базени, услови вода.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : АБС Боја : Сива Напојување : DC 6 V Батерија : 4 * 1.5 V AG - 13 батерија(Вклучени) Работна Температура : 0~50/32~122 Надоместок Температура : 0~50/32~122 Точност : ТЕЛ : ¡À0.1p H ЕЗ : ¡À2%F. S Температура : ¡À1 (¡À2) Резолуција : ТЕЛ : 0.01 p H EC : 10us/cm Температура : 0.1(0.2) Мерен Опсег : ТЕЛ : 0.00~14.00 p H EC : 0.00~19990us/cm Температура : -50~70/-58~158 Производ Големина : Прибл. 18 x 35mm / 7.1 x 1.4 инчен Пакет Тежина : Околу. 169g Пакет се Вклучени : 1 x ТЕЛ/ЕЗ/TEMP Метар Забелешка : ве Молиме забележете дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.

Спецификацијата

Condition:
100% Brand New
Material:
ABS 
Color:
Grey
Power Supply:
DC 6V 
Battery:
4 * 1.5 V AG - 13 battery(Included)
Working Temperature:
0~50/32~122
Compensation Temperature:
0~50/32~122
Accuracy:
 
  PH:
¡À0.1pH 
  EC:
¡À2%F.S
  Temperature:
¡À1 (¡À2)
Resolution:
 
  PH:
0.01pH
  EC:
10us/cm
  Temperature:
0.1(0.2)
Measuring Range:
  PH:
0.00~14.00pH
  EC:
0.00~19990us/cm 
  Temperature:
-50~70/-58~158
Product Size:
Approx. 18 x 35mm / 7.1 x 1.4inch
Package Weight:
Approx. 169g
Package Included:
1 x PH/EC/TEMP Meter  :
Note:
Please note that the new type and old type of this product will be sent randomly, and make sure you will not mind before ordering. :

Со стоката дадена додека купуваат

YEZIZ Метал Детектор Ѕид ПВЦ Железни Цевки Блокада Детектор на Гасоводот Блокирање Тестер на Гасоводот Затнување

Водоотпорен сонда, точни и стабилна тест.Accurancy позиционирање, значително намалувајќи уривање област.Дв�

DEN 1104.00