• Новак
LIANGLIN ВУ Печат Labels 500 Компјутери/тркалаат Круг Ви Благодариме Налепници Свадба Партија рачно изработени Scrapbooking Подарок Пакување Печење Плик Канцелариски Декорациј

LIANGLIN ВУ Печат Labels 500 Компјутери/тркалаат Круг Ви Благодариме Налепници Свадба Партија рачно изработени

DEN 95.04

Достапност
Достапно за нарачка

❥ Количина : 1 Ролна. ❥ Материјал : Хартија + Лепило Налепница. ❥ Направени од високо квалитетен материјал, издржлив и практични за употреба, со јасни печати. ❥ Шаблоните се добро осмислени, и исклучителен дизајн е погоден за сите видови на пакување. ❥ Погоден за свадби, денот на Благодарноста, роденден партии, дипломски церемонии, бизнис настани и други покани.На налепницата печатени "Благодарам" зборовите на тоа, се користи за да се заблагодарам на клиенти за нивните покровителство и е совршена клиентите се врати.Дијаметарот на една етикета налепница, што е за 2,5 cm/0.98 во.На шаблоните се добро осмислени, и прекрасни дизајни се совршени за сите прилики, со што на вашата покана повеќе посебни.Исто така, може да биде вметнат на секое место што бара ви благодариме налепници, како што честитки, цвет букети, парцели, бонбони чанти, подарок обвива.Одлични за бизниси, онлајн трговците на мало, бутици и мали продавници за употреба на кеси, ткиво, кутии и повеќе.Погоден за свадби, денот на Благодарноста, роденден партии, дипломски церемонии, бизнис настани и други покани.Етикета Налепници само,други додатоци демо на сликата не е вклучена.

Спецификацијата

Material:
Paper + Adhesive Sticker
Sticker Diameter:
app.2.5cm/0.98in
Color:
As the pictures shown
Optional Style:
A149, A150
Quantity:
1 Roll

Со стоката дадена додека купуваат

Muminglong од 1,5 Инчен Ви Благодариме за помош на Мојот Мал Бизнис Расте Боја Налепници, Ви Благодариме Налепница,Мала

【ГОЛЕМА КОЛИЧИНА】 : 1 ролна ви благодариме етикета налепници,500 парчиња целосно, доволни количини може

DEN 167.76