• Новак
Механички Печати Трајни Добра Изведба Вода Печати Премиум Материјалот Пумпа За Вода Печати Долг Животен Век За Механичка Опрема

Механички Печати Трајни Добра Изведба Вода Печати Премиум Материјалот Пумпа За Вода Печати Долг Животен Век

DEN 491.76

Достапност
Достапно за нарачка

Повеќе функции, запечатување јастуци не е погодени од било torsional стрес, и неговиот генијален дизајн вклучува повеќе функции, како што се запечатување површината на протезата, средно запечатување компонента и се вози јака.На запечатување површината е управувано од страна на пролетта и на "L"облик на прстен, и нема лепак заеднички.Сите површината материјали може да се interchanged без менување на големина.Вратило пломби се направени на разновидност на високо‑квалитетни материјали, цврсти и издржливи, и има долг животен век.На запечатување перформанси на вратило пломби се многу добри.Вие не треба да се грижите за внатрешни истекување и надворешни истекување на опремата кога се користи тоа.Ако наидат на проблеми во употреба, ве молиме контактирајте со нас во времето, ние сме среќни да помогнеме.Функција : 1. Повеќе функции, запечатување јастуци не е погодени од било torsional стрес, и неговиот генијален дизајн вклучува повеќе функции, како што се запечатување површината на протезата, средно запечатување компонента и се вози јака.2. На запечатување површината е управувано од страна на пролетта и на "L"облик на прстен, и нема лепак заеднички.Сите површината материјали може да се interchanged без менување на големина.3. Вратило пломби се направени на разновидност на високо‑квалитетни материјали, цврсти и издржливи, и има долг животен век.4. На запечатување перформанси на вратило пломби се многу добри.Вие не треба да се грижите за внатрешни истекување и надворешни истекување на опремата кога се користи тоа.5. Ако наидат на проблеми во употреба, ве молиме контактирајте со нас во времето, ние сме среќни да помогнеме.Спецификација : Предмет Тип : Механички Seals Material : Графит + Силициум Карбид + Нитрилна + Нерѓосувачки Steel Model : MG1-55 Working Притисок : 1 MPa Operating Температура : 120℃Тип : Динамична Прстен Пакет Листа : 1 x Mechanical Seal1 x Пиедестал.

Спецификацијата

Item Type:
Mechanical Seals
Material:
Graphite + Silicon Carbide + Nitrile + Stainless Steel
Model:
MG1-55
Working Pressure:
1MPa
Operating Temperature:
120℃
Type:
Dynamic Ring
Package List:
1 xMechanical Seal1 x Pedestal :

Со стоката дадена додека купуваат

Muminglong од 1,5 Инчен Ви Благодариме за помош на Мојот Мал Бизнис Расте Боја Налепници, Ви Благодариме Налепница,Мала

【ГОЛЕМА КОЛИЧИНА】 : 1 ролна ви благодариме етикета налепници,500 парчиња целосно, доволни количини може

DEN 167.76

3 тркалаат 500pcs/тркалаат Цвет Ви Благодариме Налепница Печат Етикета Божиќ Декорација Налепница Свадба Партија

Материјал : хартија.Облик : тркалезна.Големина : 25мм / 1 инч.Боја : како на сликата покажува.Пакување листа

DEN 1021.68