• Новак
DIY рачно изработени Крстот Бод Везови Колекции Крстот Бод Печат Колекции 11CT Ткаенина Крстот Бод Алатки Везови Дополнителен Комплет за Возрасни и Постари - Свети Сл?

DIY рачно изработени Крстот Бод Везови Колекции Крстот Бод Печат Колекции 11CT Ткаенина Крстот Бод Алатки Везови

DEN 2313.60

Достапност
Достапно за нарачка

♥комплет вклучува : Овој крст бод не содржи рамка, ќе треба да го завршите сами. (Врз основа на реалните објект примени). ♥Памук конец:бојата на секоја нишка има соодветен број и боја блок на платно, па полесно е да се најде соодветната област на единствена нишка.Пред-печатени боја нема ништо да се направи со бојата на темата. ♥Везови тема : вклучува голем број на обоени конци, .Секоја линија ние обезбедуваме е составен од 6 насоки, така што треба да се подели на 6 насоки во два 3-влакно линии пред вас работа. ♥Погоден за Почетници : Со сите алатки што треба да заврши оваа вез, дури и почетник може да работат лесно и embroider убави модели. ♥DIY : погоден за Tapestry крстот бод, везови, шиење, плетење, совршена како занаетчиски подарок за празникот Божиќ и сл.Frameless крстот бод:Оваа смета крстот бод за полнење не вклучува крст бод рамка или вез обрачот.Предмет на реалните објекти примени.Нашиот печат крстот крои колекции се совршени за сите нивоа на вештини, од деца тинејџерски возрасни почетници до stitchery експерт.На проекти вклучуваат дизајни на печат на памучна ткаенина во перат мастило, што го прави лесно за вас да се добие тоа право.Во споредба со смета крстот крои, прави печат едно ќе биде многу полесно и помалку чекори се потребни.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Радост недела Печат Крстот Бод Колекции - Смета Крстот Бод за Полнење, Крос-Крои Модели Две Волкот 14CT Пред-Печатени

Животно волкот крстот бод за полнење е симбол на силна изгуби ако тоа го посакаме, неукротим борбен дух.�

DEN 527.76

Крстот Бод Колекции Печат целиот Спектар на Везови Стартер Колекции за Почетници DIY 14-КАРАТНО 2 Насоки -Зајдисонце

Една нишка е составен од 6 насоки, така што треба да се подели на 6 насоки во три 2влакно линии пред вас раб

DEN 895.20

DIY рачно изработени Крстот Бод Везови Колекции Крстот Бод Печат Колекции 11CT Ткаенина Крстот Бод Алатки Везови

♥комплет вклучува : Овој крст бод не содржи рамка, ќе треба да го завршите сами (Врз основа на реалните о�

DEN 1751.76

Радост недела Уметности и Занаети Крстот Бод DIY Рака Везана Стартер Колекции 11CT Печат Вез за Почетници Претходно

【Печат колекции или Смета колекции】Ова е 11 CT печат комплет,на 11 CT значи постојат 11 ребра во еден инч тка

DEN 1065.60