• Новак
Bentodent Природни Паста за заби за Целото Семејство, Вклучувајќи Деца | SLS Слободни, Флуор Слободни | Freshens Здив, Помага во Намалување на Плакета со Четкање (Betel Лист)

Bentodent Природни Паста за заби за Целото Семејство, Вклучувајќи Деца | SLS Слободни, Флуор Слободни | Freshens

DEN 311.76

Достапност
Достапно за нарачка

Тоа дава само паста за заби нејзината паста чувство, но тоа е непотребно и блокови на забите од remineralizing.Природни паста за заби како Bentodent со сите органски состав и без натриум лорел сулфат и флуор станува сосема безбеден за деца.Големи паста за заби содржи Натриум Лорел Сулфат како состојка која е многу иритирачки и може да предизвика воспаление на уста или алергии.БЕЗБЕДЕН ЗА ДЕЦА : - Ова се главните проблем со децата додека четкање на забите, тие често ќе ги проголта нивните паста за заби целосно наместо плукање тоа од што е навистина не се безбедни.Глицерин, друга состојка на нормален не-природни паста за заби е материи за агентот дејствува како добар извор на храна за бактериски раст.Betel се состои од одредени живеат состојки кои се добри за забите и непцата поради своите антиоксидативни, антибактериски и анти-инфламаторна активност.Користење на природен паста за заби е вашиот избор за да се спречи алергиски реакции и заштита на здравјето на вашата уста.Добро за сите возрасти, вклучувајќи и деца што не содржи флуор.Тоа е природна состојка Бентонит глина дава еднакви чистење ефикасноста без влошува ефектот на непцата и забите.СВЕТОТ Е ПРВАТА ПАСТА за заби НАПОЈУВА СО ДОБРИНА НА BETEL ЛИСТ Bentodent Природни Паста за заби Кога Ајурведата ги исполнува Модерната Наука Bentodent Земните Природни Паста за заби е Глицерин слободни, Флуор слободни, Глутен бесплатно, Без пена агент, Без вештачки бои, Органски, Билни & Вегетаријанци.Зошто природни паста за заби Bentodent?Експерименти од разни истражувања покажаа дека Натриум Lauryl Сулфат (SLS), хемиски присутна во нормални не-природни паста за заби ќе комуницирате со таложење на Флуорид на забна глеѓ и го намалува cariostatic ефект.Bentodent, земното природни паста за заби е слободен на Натриум Lauryl Сулфат & Глицерин.Затоа што ги прави повеќе склони кон празнина и зголемување на преосетливост.ПРИРОДНИ & SAFE СОСТОЈКИ : - Прочистена Аква, Бентонит Земјата, Јаглен, Вистински Сол, Прочистена Растенијата врз основа Stevia екстракт, Ментол, Масло од Чајно дрво, Етерични масла Betel Лист Пајпер betle Л.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат