• Новак
453g Парафински Тело за Нега на Восок Hyperthermia Рака и Нога Нега Восок Кожата Навлажнувачки за СПА Бања(Лимон)

453g Парафински Тело за Нега на Восок Hyperthermia Рака и Нога Нега Восок Кожата Навлажнувачки за СПА Бања(Лимон)

DEN 1795.20

Достапност
Достапно за нарачка

За нега на кожата парафински : солидна восок направен од парафински, како дополнителна додатен за восок се топи машина, со чиста мирис, е важен додаток за восок терапија, може да ја прават кожата мазна, и е погодна за различни типови на кожа.Парафинско hyperthermia : длабока хидратација и hyperthermia.По парафински восок се стопи и се загрева, тоа ќе го задржат температурата кога се применува на кожата.Тоа е добра топла облога.Во исто време, восок исхрана брзо ќе навлезат во кожата за да се заврши навлажнувачки и хидратантен.Ефикасно олеснување на сувост : Парафински восок е добар за нега на кожата производи.Парафински восок во стопи државата може ефикасно олеснување на суви раце и нозе, подсечен потпетици, груба лактите, и болки во мускулите да се сретнат разни потреби.Користење на процесот : Земете соодветен износ на парафински, го стави во внатрешниот резервоар на восок се топи машина, термичка за 20-30 минути додека парафински е целосно се стопи, а потоа користете дрво чипови за да се натопи стопен восок и се примени на кожата.Ве молиме бидете сигурни дека на температура од восок ќе не изгори кожата пред да се користат.Широк спектар на апликации : Ова парафински восок е широко се користат во бања, СПА, хотели и други прилики.Тоа е еден вид на цврсти восок со мирис, со праска и лимон вкусови за да изберете од.Нето содржина на пакет е 435 грама, што може да се задоволат потребите на секојдневна употреба.Боја : Лимон.

Спецификацијата

Item Type:
Paraffin Hand Wax
Material:
ABS
Net Content:
453g
Shelf Life:
3 years
Package List:
1 x Hand Wax :
How to Use:
Hand care:
1. Cut the wax block into small pieces, or break it and put it in (remember to pick up the heat insulation board and do not put water) :
2. The wax melts in about 10 minutes, drop a few drops of essential oil in, mainly to increase lubricity :
3. After the wax is completely melt, unplug the power supply and put the heat insulation board in to prevent your hands from being burned by the bottom of the pot :
4. Try the temperature, slowly put your hand in, soak for about 5 seconds, repeat 5 times, some places can not be soaked with a brush :
5. Wear disposable gloves, or gloves for easy peeling, peel the wax back into the pot after finishing (can be used repeatedly 25‑30 times) :
6. The wax can be peeled off in about 10 minutes, and the effect is contrasted :
Facial care:
1. Clean the face :
2. Apply a better quality nutrient cream on the face and eye cream on the eyes. If there are stains, apply stain cream on the spots :
3. Leave the nostrils and lips with gauze the same size as the face, and cover the face :
4. Put the melt wax on the inside of the arm to test the temperature. After there is no steaming feeling, you can apply 2‑3 layers on the gauze, including the neck :
5. After 15‑20 minutes, peel off the wax :
6. After cleaning, apply lotion and cream :

Со стоката дадена додека купуваат

Парафински Восок Потоплите, Преносни Двоен Слој Задебелување Перат Крпа Парафински Третман Нога за Парафински

DIY : Ова прилагодливи отворање можат подобро да одговараат на вашиот облик, а со тоа подобрување на удобн

DEN 254.16

Димовска Нога Маска, Перат Крпа Парафински Третман Ракавици Двоен Слој Задебелување за Парафински Бања за Топла

По примена на нога маска, исто така, можете да носат ракавици / заврши со пластични заврши, а потоа да се н

DEN 1200.00

Димовска Нога Маска, Перат Крпа Мулти Цел Парафински Третман Ракавици Преносни за Восок се Грижи за Топла Восок

Со овој восок СПА асистент, можете да ги смири, придавам влогови и враќање на сувост и грубост на нозете.�

DEN 571.20

24k Злато Мед Кора исклучување Рака Восок, Рацете се Грижи Парафински Млеко & Мед Навлажнувачки Кора Исклучување,

[24 K Злато Мед Кора исклучување Рака Восок] : Таа е богата со природен екстракт, долгатрајни добра, силна х

DEN 270.24