• Новак
TELALEO 3/4 Момчиња Млади Компресија Leggings Хулахопки База Слој Спортски Работи Capris Деца за Тренингот за Обука

TELALEO 3/4 Момчиња Млади Компресија Leggings Хулахопки База Слој Спортски Работи Capris Деца за Тренингот

DEN 429.36

Достапност
Достапно за нарачка

Машина За Миење. 85% Полиестер / 15% Spandex (Lycra, еластична ткаенина), Машина Перат.Момчиња 3/4 компресија хулахопки се загрее деца тело и да се намали ризикот од повреда.Одлична еластичен материјал обезбедува тесна фитинг, заклучен во поддршка на мускулите, како втора кожа.Влага wicking ткаенина технологија evaporates влага брзо, нуди удобно сува носат.Посебни 3 D-Дизајн во crotch област дава дополнителен простор за удобност; Мазна, рамна шевовите помогне да се намали chafing.Совршен за фудбал, бејзбол, кошарка, фудбал, трчање и други активности во сите годишни времиња. 85% Полиестер 15% Spandex.ВИСОКА ЕЛАСТИЧНОСТ : 4-начин се водат изградба се движи подобро во секоја насока,лесно движење и не-рестриктивни удобност.ПОВОД : Совршен за момчиња во остварувањето, кошарка, фудбал, фудбал, трчање, кик-бокс, скијање, уметничко лизгање, хокеј, карате, аикидо и така натаму.Ако една од вашите мерења е на граничното помеѓу две големини, со цел помала големина за построги одговара или поголем големина за отворени се вклопуваат.Ако вашиот мерки за висина и половината одговараат на два различни предложи големини, цел еден означени со вашата висина мерење. 85% Полиестер 15% Spandex HIGH ЕЛАСТИЧНОСТ : 4-начин се водат изградба се движи подобро во секоја насока,лесно движење и не-рестриктивни удобност.ПОВОД : Совршен за момчиња во остварувањето, кошарка, фудбал, фудбал, трчање, кик-бокс, скијање, уметничко лизгање, хокеј, карате, аикидо и така натаму.Ако една од вашите мерења е на граничното помеѓу две големини, со цел помала големина за построги одговара или поголем големина за отворени се вклопуваат.Ако вашиот мерки за висина и половината одговараат на два различни предложи големини, цел еден означени со вашата висина мерење.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат