• Новак
Младите Момчиња Компресија Leggings Панталони Брз Сува Фудбал, Кошарка Спорт Хулахопки Атлетик Baselayers за Деца Црвено L

Младите Момчиња Компресија Leggings Панталони Брз Сува Фудбал, Кошарка Спорт Хулахопки Атлетик Baselayers за

DEN 311.76

Достапност
Достапно за нарачка

92% Полиестер/ 8% Spandex,четири годишни времиња стил.Овие момчиња спортски компресија legging е составен од Брзи сува кожа-пријателски материјал и материјал за enhanced breathability и ефективна влага wicking,да ги задржи вашите деца кул и удобно, а outdoor спортови.Мазна chafe-слободен flatlock цвест, 4-начин се водат изградба и tagless дизајн помогне да се движат подобро и да се намали иритација;Високо еластична корселе обезбедува удобност одговара и го спречува испаѓање.Овие момче спортски компресија панталони заштити вашето дете кожата и зглобови за директна повреда од триење или шок,ова е најдобриот подарок за вашите деца.Овие момчиња атлетик База Слоеви се сите сезона стил, како и најдобар спортски заштита baselayer под,совршен за фудбал, кошарка, бејзбол, хокеј , трчање и други отворено спортски активности.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат