• Новак
AHANDMAKER Гроздобер Жакард Лента Проткаена Трим, 7 Метри Флорални Ткаени Везени Лента Ткаенина DIY за Разубавувањето Занает Материјали Облека Рака за Шиење Оркестарот Т

AHANDMAKER Гроздобер Жакард Лента Проткаена Трим, 7 Метри Флорални Ткаени Везени Лента Ткаенина DIY за Разубавувањето

DEN 249.36

Достапност
Достапно за нарачка

Големина : околу 50mm/ 2inch широк; за 7 двор долго, облека, додатоци, едно лице флорални patter, флорални жакард лента трим има соодветна должина и ширина, тоа е одличен лента за DIY дневни потреби.Премиум Материјал : гроздобер жакард лента е направен од високо-квалитет полиестер, со светли бои, тесни ткаење, со голема сила, и не бледнее.На webbing е многу деликатна, не е лесно да се падне, и бојата е светла и единствен.Подарок Завиткување : добро декоративна лента за вашиот DIY занает проекти, за подарок пакување, како што се свадби, родендени, Денот на Вљубените, годишнини и други подароци.Со симпатична оригиналност, го направите вашиот подарок уникатен и се издвојува од многу подароци.Широк Апликации : Жакард декорација е многу погоден за домашна декорација додатоци, етничка облека, половината кеси, венчиња, јоргани, рамка крпи, pillowcases, престилки, марами, ленти, purses, пет јаки, табела тркачи, завеси, ранци, виолина, камери.Лесен за Користење : Може да се намали и да се користат поединечно, едноставен и дарежлив, го користите ножици да се отсечени посакуваната должина, директна шиење во крпа површина, по, употреба на гумени бендот да го чувате тоа, лесен и удобен.Главен материјал : Полиестер Боја : Мешана боја, Големина : Должина : 7m/23feet Ширина : 5cm/2inch Пакетот вклучува : 1* Лента Забелешка : ве Молиме овозможи мало хроматските аберации се должи на светлината.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

150 Парчиња Божиќ Бивол Мини Лакови Декоративни Лакови Лента Мини Лакови за Божиќ Занает Шиење DIY Свадба Фестивал

98 инчен, мали и слатки, поставен како празнична облека или декорација, додавајќи одличен декоративни еф

DEN 311.76