• Новак
Bienfang Мулти-Палети, 12 x 16 Инчи

Bienfang Мулти-Палети, 12 x 16 Инчи

DEN 2143.20

Достапност
Достапно за нарачка

41 LB / 67 GSM ХАРТИЈА - Bienfang Мулти-Палета на Хартија Подлога обезбедува обложени површината за мешање на нафта или acrylics бои.УДОБЕН & РАСПОЛОЖЛИВИОТ СЛИКАРСКИ ПАЛЕТИ - Расчистување е бриз со Мулти-Палета!Едноставно откине хартија палета на состојба и исфрла по секоја слика сесија.МАЗНА, ОБЛОЖЕНИ-ПОВРШИНА на ХАРТИЈА - Секоја подлога содржи 50 листови на 41lb мазна, обложени-површински материјал хартија.ЛЕНТА ГРАНИЦА, РАМПА ФОРМАТ - 12 X 16-инчен лента граница подлога.Расположливиот палета ви овозможува задоволство на свежа, чиста палета површина за секоја слика сесија со апсолутно никаков расчистување.Мала тежина, специјално обложена хартија има мазна површина текстура.Совршен за мешање масла и acrylics.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Не-Стап Боја Палета 3 ЕЕЗ Уметник Боја Мешање Фах Палета Овален Облик Лесно Чистење Уметност Палета за Дете,Возрасен,Студентот

Премиум Материјал Боја фах направен од лиен пластични е со висок квалитет, цврсти, трајни, санитарни .на

DEN 2112.00

Сребрена Боја Масло Палета Првенство, Двојно Мечка Палета Чаша од Нерѓосувачки Челик Материјал Специјален Дизајн

Некои од овие типови опремени со капак за да се печат на купот.Некои од овие типови опремени со капак за

DEN 1526.40