• Новак
Lamaze Органски Бебе Органски Бебе/Дете Девојка, Момче, Унисекс Тесни Одговара Пижами Сет

Lamaze Органски Бебе Органски Бебе/Дете Девојка, Момче, Унисекс Тесни Одговара Пижами Сет

DEN 297.12

Достапност
Достапно за нарачка

100% Памук.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.ЧИСТ ОРГАНСКИ : Еко-Пријателски, природна завршница за супер мекост и помалку намалување.Екстра нежна за бебешка кожа.Направени со 100% GOTS Заверена памук.Тоа му треба одговорен однос произведени во фер трговија, одржлив и транспарентен синџирот на снабдување.Sweatshop-слободен производствени капацитети.Еко-пријателски : чист органски памук расте и да се обработуваат без користење груби хемикалии или бои, произведени во oeko-tex заверена објект.БЕБЕ ПРИЈАТЕЛСКИ : Прекрасно мека ткаенина која се протега и се движи со вашето бебе или дете, помалку намалување, и tagless етикета нема да ја изгребат вашето бебе е деликатна кожа.Функционална : ние ги користиме само нашите softest најчиста органски памук посебно направени за да се задржи вашето бебе сит топло додека сеуште овозможувајќи му на вашето бебе да се движат лесно.Вашето бебе ќе љубов нашата 100 проценти органски памук 2 парче pajama сет.Супер меки, супер симпатична!Lamaze 2 парче pajama поставува вклучуваат и долг ракав врвот и појавување на панталони.Тие поседуваат помал одговара дизајн за оптимална удобност и стил.Вашето бебе ќе биде удобно и adorably опремена од глава до пети!Lamaze бебе облека, со kitex е промена на игра и поставување на нови стандарди за бебе облека и додатоци.Свежи, современи дизајни се направени со љубов користење сертифицирани органски памук и бои, во GOTS и oeko-tex заверена објект.Gots (Global органски текстил стандард) е светски најреномираните обработка стандард за органски материјали.Сите производи се произведени со користење на целосно транспарентен синџирот на снабдување, во секоја фаза.Ние лепило на највисоко ниво на квалитет, безбедност и еко-пријателски одржливост.Покрај тоа, ние сме посветени на помагање на локалната заедница каде производи се направени во Индија.Стил ги задоволува суштината на голема цена.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат