• Новак
Кралската & Langnickel Paintbrushes, Различни, Најлон/a

Кралската & Langnickel Paintbrushes, Различни, Најлон/a

DEN 70.32

Достапност
Достапно за нарачка

3 парче сет во Zip N " Затвори торбичка.Стандардна должина, печката-суво дрво се справува со лесна алуминиумска ferrules.Овој сет содржи злато taklon круга 1, 3, 5. Најдобро одговара за употреба со acrylics, акварел, temperas.Кралската е Zip N " Затвори четка поставува функција висока вредност, квалитет изградени четки.Овие множества се нудат во краток рачка или долга рачка, со печката-сушени дрвени рачки или акрил рачки и се достапни во голем број на различни типови коса.Сите четки дојде стандард со квалитетот лесна алуминиумска ferrule.Идеален за уметникот, за студентите и за crafters, овие четка сетовите се спакувани во здрав винил торбичка со Zip N " Затвори печат за патување и складирање.Дали во вашиот ликовната уметност, декоративна уметност, или изработката, со Zip N' Блиску сте сигурни да се најде совршен поставува за вашите проекти.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Сликарска четка 10 Најлон Косата, Насликани Вода Боја Пенкало Краток Прачка Масло Акрилик Сликарска Четка Професионални

Цврсти и издржливи услуга живот.Ги исполни вашите сликарство побарувачката.Применливи за процесот на у

DEN 7755.84