• Новак
Transon Детали Модел Боја Четки 7pcs за на доградба на Акрилни, Gouache, Масло, Tempera и се Соочуваат со Сликарството

Transon Детали Модел Боја Четки 7pcs за на доградба на Акрилни, Gouache, Масло, Tempera и се Соочуваат со Сликарството

DEN 167.76

Достапност
Достапно за нарачка

Детали боја четка set - погоден за gouache, акрилик, акварел, масло, минијатури, модели и многу повеќе.Синтетички Наежвам - Направен од високо-одделение filaments.Анти-вирусот процес.Голема еластичност ви дава совршен пролет-назад.Ергономски рачка - Направени од цврст борови дрва, со УВ боја заврши, удобен зафат и трајни карактеристика.Краток справи дава вашиот повеќе здрав прецизност.ДОЛГОВЕЧНОСТА FERRULE - Направени од nickle оближена со бакар.Повеќе издржливи, дури и овие четки ќе се работи со сите видови на корозивни боја.Value pack - 7 популарни детали четка големини : 000,00,0,1,2,3,4. Синтетички наежвам направен од високо-одделение filaments.Тие се исклучително свитливи со одлична еластичност, пристојно истрајност обезбедува совршен пролет-назад.Направени од квалитетни борови дрва, мазна насликани.Ергономски дизајниран за кратко се справи со голем стомак ви дава поголема удобност.Aritst Рамен Paintbrush Поставите 7 парчиња.Совршен за различни сликарство медиуми и различни цели.ВКУПНА ДОЛЖИНА : . #1 17.6 cm. #2 и 17,5 см. #4 18.1 cm. #6 18.5 cm. #8 18.7 cm. #10 19.7 cm. #12 20.7 cm.ЧИСТЕЊЕ : Исчистите четки веднаш по употреба од страна на впива во млака сапун вода(не користете топла вода!) и исплакнете.Нежно преструктуирање на влакната со прсти, нека се исуши(не остатокот четки за нивните косата!) прво во собна температура.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Сликарска четка 10 Најлон Косата, Насликани Вода Боја Пенкало Краток Прачка Масло Акрилик Сликарска Четка Професионални

Цврсти и издржливи услуга живот.Ги исполни вашите сликарство побарувачката.Применливи за процесот на у

DEN 7755.84