• Новак
CK TL300 Вода за Ладење Трим-Линија TIG Факел Комплет, Flex, 350A, 25', 3-Pc, TriFlex, TL325 FX

CK TL300 Вода за Ладење Трим-Линија TIG Факел Комплет, Flex, 350A, 25', 3-Pc, TriFlex, TL325 FX

DEN 4271.76

Достапност
Достапно за нарачка

Трим-Линија факели значително да ја намали големината и тежината на вашата факел, додека одржување на слични amperage капацитет.Поголем coolant премин во главата.Flex главата максимум од 40 степени од centerline.Видете подолу за повеќе детали и препораки. 8" (20.3 cm) 5 мл (141gm). 3 Серија Главата Додатоци.Трим-Линија Вода за ладење факели значително да ја намали големината и тежината на вашата факел, додека одржување на слични amperage капацитет!CK Трим-Линија факели обезбеди удобно компактен дизајн.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : не започнете со свиткување на вашиот факел право надвор од кутијата!Штрајк неколку arcs да се загрее на калеми внатрешноста на факелот на телото за полесно свиткување.Откако загреани up, вие сте подготвени за виткање на флексибилни област, генерално, на просторот меѓу каде се справи со започнува и само за 1/2 пред главата.Максимум 40 степени од centerline.Задржи износот на flexes на минимум.Се шири се превиткуваат целиот вратот на факелот.Пакет од 1.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат