• Новак
CK210 Воздух за Ладење TIG Факел Комплет, Flex Вентил, 200A, 12.5', 1-Pc, CK2112VH FX

CK210 Воздух за Ладење TIG Факел Комплет, Flex Вентил, 200A, 12.5', 1-Pc, CK2112VH FX

DEN 3911.76

Достапност
Достапно за нарачка

Flex главата максимум од 40 степени од centerline.Видете подолу за повеќе детали и препораки.Valved Гас Контрола.Господар Серија линија на факели функција истите бенефиции како нашиот Стандард Серија со додавање на апликација одредени дизајни како што се CKC150, CK230, "Екстра Должина" Серија, "Турбина" Факел (CKT200) и CK510. ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : не започнете со свиткување на вашиот факел право надвор од кутијата!Штрајк неколку arcs да се загрее на калеми внатрешноста на факелот на телото за полесно свиткување.Откако загреани up, вие сте подготвени за виткање на флексибилни област, генерално, на просторот меѓу каде се справи со започнува и само за 1/2 пред главата.Максимум 40 степени од centerline.Задржи износот на flexes на минимум.Се шири се превиткуваат целиот вратот на факелот.Пакет од 1.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат