• Новак
CK26 Воздух за Ладење TIG Факел Комплет, Flex Вентил, 200A, 12.5', 2-Pc, Супер-Flex, CK26V-12-2SF FX

CK26 Воздух за Ладење TIG Факел Комплет, Flex Вентил, 200A, 12.5', 2-Pc, Супер-Flex, CK26V-12-2SF FX

DEN 3431.76

Достапност
Достапно за нарачка

Flex главата максимум од 40 степени од centerline.Видете подолу за повеќе детали и препораки.Valved Гас Контрола.CK во Светот нуди комплетна линија на индустриски стандард факел модели.Стандардните карактеристики вклучуваат : Месинг наместо на бакар главата (се елиминира запленување, одземање или galling на теми) Не-Безбедна црево фитинзи (без жица врски потребни) Силиконската гума изолација обезбедува најдобра заштита од висока фреквенција истекување ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : не започнете со свиткување на вашиот факел право надвор од кутијата!Штрајк неколку arcs да се загрее на калеми внатрешноста на факелот на телото за полесно свиткување.Откако загреани up, вие сте подготвени за виткање на флексибилни област, генерално, на просторот меѓу каде се справи со започнува и само за 1/2 пред главата.Максимум 40 степени од centerline.Задржи износот на flexes на минимум.Се шири се превиткуваат целиот вратот на факелот.Пакет од 1.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат