• Новак
LUOHAIMEI Check-Вентили Проверете Вентил Flashback Arrestor Пламен Buster 9/16 3/8 Инчи М16. Компатибилен со Ацетилен Пропан Гас Удар Факел Заварување Пиштол Сечење на Факелот

LUOHAIMEI Check-Вентили Проверете Вентил Flashback Arrestor Пламен Buster 9/16 3/8 Инчи М16. Компатибилен со

DEN 949.20

Достапност
Достапно за нарачка

Вграден-во проверете вентил спречува обратен проток на гас.Практична месинг изградба, случај е солиден.Боја кодирани Компатибилен со безбедноста. (Кислород, се дефинирани во Сино/Зелено во друга земја, нашиот етикета нормално е зелена.).На Ацетилен Arrestor во оваа група исто така, може да се користи Компатибилен со Пропан и Mapp гас.Кислород P max=1.5 бар/21psi; Ацетилен (Гориво) Стр max=20bar/290psi.Заварување Капацитет : Компатибилен со Кислород&Ацетилен/Пропан/MAPP Gas Oxygen Етикета Боја : Green Acetylen(Пропан) Етикетата Боја : Red Oxygen P max : 1.5 бар/21psi Acetylene(Пропан) Стр max : 20bar/290psi Oxygen Врска : Стандард RH (десна рака) threads Acetylene(Пропан) Конекција : Стандард LH (лева рака) threads Working Протокот на Кислород : 7000 LT/HWorking Протокот на Гориво : 2600 LT/HThe Ацетилен Arrestor : исто така, може да се користи Компатибилен со Пропан или Mapp гас.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат