• Новак
BetterVent Затворен Фен Пропустливи - ги Штити Затворен Квалитетот на Воздухот и Заштедува Енергија, Електрични Фенови Само, Комплет Вклучува Lint Филтер

BetterVent Затворен Фен Пропустливи - ги Штити Затворен Квалитетот на Воздухот и Заштедува Енергија, Електрични

DEN 1919.76

Достапност
Достапно за нарачка

ДВОЕН ФИЛТЕР ФЕН ПРОПУСТЛИВИ - Фотографирање lint, прашина, домашно милениче коса и повеќе со енергетски ефикасни, трошоците за заштеда на Better Vent Фен се Пропустливи.Со нерѓосувачки челик пред-филтер екран и полиестер филтер, ова се пропустливи стапици најдобрите честички прашина.Совршен за renters и сопствениците на куќи, овој двоен филтер систем обезбедува здрава внатрешна средина.БЕЗ ВОДА ПОТРЕБНИ & ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНИ – заштеда на време, енергија и пари со овој долготраен фен се пропустливи.На Better Vent патентиран двоен филтер систем нема вода барање, елиминирање на неуредна cleanups.Сува облека побрзо и зголемување на штедењето во постудено месеци со враќање топло фен воздух во просторијата.БЕЗБЕДНОСТ СИГНАЛИЗАЦИЈА ФУНКЦИЈА - Не се грижи за заборавање за чистење на екранот или филтер.Патент-очекување на Безбедноста на Пропустливи Размавта автоматски ќе се отвори за да се задржи вашиот фен од прегревање, додека одржување е изведена.Откако на вашиот размавта е правилно калибриран, тоа само ќе се отвори кога околу 80% од струење е ограничен.Ако забележите дека вашиот фен е присутна подолго да се исуши на облеката, тоа е време да го промените филтерот.ЗАВРШИ ПРОПУСТЛИВИ за ПОЛНЕЊЕ – Сè што ќе треба да се инсталира и да го користите вашиот Better Vent веднаш е предвидено.Овој комплет вклучува инструкции, хардвер монтажа, 4 калибрација на тежини, и 2 полиестер филтри.Комплет НЕ вклучува транзиција дуктус црево.Лесно вакуум чистење на филтрите за проширена употреба.Компатибилен со електрична фенови само.Произведено ВО САД – Одржлив и изграден за да трае, Better Vents се произведени во сад на Америка.Зачувај вашето време и да се заштити вашиот дом со Better Vent.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат