• Новак
uxcell 330 Ohm Отпорник Мрежа Низа, 1/8W SIP-9 2.54 mm Теренот, 5% Толеранција Bussed Тип 20pcs

uxcell 330 Ohm Отпорник Мрежа Низа, 1/8W SIP-9 2.54 mm Теренот, 5% Толеранција Bussed Тип 20pcs

DEN 1696.80

Достапност
Достапно за нарачка

330 ohm густата филм bussed мрежа отпорници, 20 парчиња вкупно.SIP-9 пакет.Pin-от на leftmost е заеднички крајот.Минијатурен, висока густина се соберат за намалување на потребите на PC-одбор траги.Обезбедува стабилна електрични перформанси и висока сигурност.Корисни објект во поедноставување на изгледот дизајн.Модел Бр. : A331 JResistance : 330 Ohm Tolerance : ±5% (Ј)Номинална Моќност : 1/8 WMax.Работен Напон : 200 VNetwork Тип : Bussed Package Тип : SIP (Една Во-line Пакет) Pin Количина : 9 Pin Теренот : 2.54 mm Size : 22 x 8.5 x 2mm (0.87" x 0.33" x 0.08")Пакет Содржина : 20 x Отпорник Network Feature : -Дебел филм отпорник низа е комбинација од неколку отпорници.-Едниот крај на сите отпорници една заедничка врска. -Отпорник мрежа нуди алтернатива со повеќе потенцијални придобивки за двете коло-дизајн и одбор-layout предизвици.-На bussed аранжман најчесто се користи за повлече нагоре, се повлече надолу или автобус престанок на логиката сигнали.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат