• Новак
Bourns Inc. RES НИЗА 7 ОИЕ 1K OHM 8SIP, (Пакување од 2000 година) (4308H-101-102)

Bourns Inc. RES НИЗА 7 ОИЕ 1K OHM 8SIP, (Пакување од 2000 година) (4308H-101-102)

DEN 1156.80

Достапност
Достапно за нарачка

Коло Тип : - Bussed. - : - 1k.Толеранција : - ±2%.Број на Отпорници : - 7. 1k Ohm ±2% 300m W Моќ По Елемент Bussed 7 Отпорник Мрежа/Низата ±100ppm/°C 8-SIPSpecifications : Mfr : - Bourns Inc.Серија : - 4300 HPackage : - Tube Part Статус : - Active Circuit Тип : - Bussed- : - 1k Tolerance : - ±2%Број на Отпорници : - 7 Resistor Појавување Сооднос : - -Отпорник-Ratio-Лебдат : - 50ppm/°CNumber на Пиновите : - 8 Power По Елемент : - 300m WTemperature Коефициент : - ±100ppm/°COperating Температура : - -55°C ~ 125°CApplications : - -Монтажа Тип : - Преку Hole Package / Случај : - 8-SIPSupplier Уред Пакет : - 8-SIPSize / Димензија : - 0.784" L x 0.085" W (19.91 mm x 2.16 mm)Висина - Седиште (Макс) : - 0.350" (8.89 mm)База на Производот Број : - 4308 H.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат