• Новак
G-Цевка Носителот,Стомачни Dialysis Заштита Ремени Перат Абдоминална Хранење Цевки за Мажите и Жените Повторно употребливи Gastrostomy Цевки Влошки Појас 521. 826 (Големина : M)

G-Цевка Носителот,Стомачни Dialysis Заштита Ремени Перат Абдоминална Хранење Цевки за Мажите и Жените Повторно

DEN 2054.40

Достапност
Достапно за нарачка

6"◆ L : 85cm-115cm, 30.На производи вклучуваат◆ X абдоминална dialysis заштита појас 1 BUC.Погоден толпата : Рехабилитација по операцијата пациентите, стомачни dialysis пациенти, uremia, бубрежна слабост, хранење сонда.Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи и превозот, контактирајте со нас и нашата служба за корисници тим ќе ви одговориме во рок од 24 часа.Носителот G-Цевка е еднократно и перат, која е долгорочна и трошоците-ефективна поддршка и дополнителни абдоминална хранење цевки.Оваа катетер дренажа застане е идеален за напуштање, патуваат, автомобил, спиење, дневна работа.Носителот G-Цевка е дизајниран за да се обезбеди цевки на КОЛЧЕ, Г -Цевки, катетери или друга абдоминална feed цевки, без употреба на лента или лепило иглички.Ако не може да се добиваат по 35 дена.● G Цевка Носителот на Сондата се Хранат МАТЕРИЈАЛИ КОЛЧЕ Dialysis Цевка ПЕРИТОНЕАЛНА STRAKE ПОЈАС НА АБДОМИНАЛНА ОДВОД DIANY СТАРЕЧКИ ОДРЕДУВАЊЕ ЗАШТИТНИК УРЕД ЗА МАЖИ ЖЕНИ● Високо квалитетен материјал е латекс слободни, дренажа апсорпција, кој се одржува чиста и заштитена област на бактерии.● Времето за испорака Зависи од Дестинацијата и Други Фактори, ТОА Може да Потрае и До 35 Дена.Ние Не Може Да Гарантира Пристигнување Време.3"Применливо на населението◆ Погоден за перитонеална dialysis пациенти во бубрезите медицина.Удобно и сокривање : цевка покрие КОЛЧЕ.3 "30"◆ M : 65cm-95cm, 25 "да 36.◆ Прилагодливи 25 "да 44.ПАКУВАЊЕ И ИСПОРАКА ГАРАНЦИЈА● Предмети Ќе Биде Предаден во Рок од 5 работен Ден По Уплатата Завршен Примени.Оваа катетер појас се користи за да се одржи абдоминална dialysis со надворешни катетер со фиксна катетер заштита.● Превозот Може да Биде под Влијание на Празници, Настани и Други Unncertainties.Спецификации◆ S : 45см-75см, 18.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Назад Држење Пенкалата Корекција Тело Здравје Рамо Lumbar Подготвуваат ' Рбет Поддршка Појас Прилагодливи Возрасни

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ 1.Нашите пенкалата ви помогне форма совршен врати телото во пенкалата да се покаже си

DEN 1371.84