• Новак
YYDMBH Научен Калкулатор Калкулаторот High-Definition Широк Екран Мулти-Функција на Решение на Равенката Калкулатор

YYDMBH Научен Калкулатор Калкулаторот High-Definition Широк Екран Мулти-Функција на Решение на Равенката Калкулатор

DEN 806.40

Достапност
Достапно за нарачка

Тенок, елегантен дизајн; убаво АБС материјал издржлива пластика копчиња.Донесување на својот џеб големина, овој рачни калкулаторот може да биде лесно да се врши било каде, што ќе ви овозможи решавање на математички проблеми во класа со твоите соученици.Удобно, трајни, и добро означени за лесна употреба од страна на сите возрасти.Дизајниран да седат рамни на масата, countertop, или на маса за лесен пристап.Голем LCD екран кој јасно се покажува големиот број го прави лесен за читање од поодамна, и тоа е естетски префинета.Вашата пресметка на процесот ќе биде побрзо и неспокојот со овој калкулатор е одговорно копчиња.Откако притискање на копчињата, на копчињата за брзо да се регистрирате и да се прикаже соодветната број на екран.Големите големината на копчиња ве спречува притискање на копчето во ред.Тип : Научни function Color Класификација : D82 ES Темна Црна D82 ES White The максималниот број на екран цифри прикажани на екранот : 12 digits Adapter батерија тип : копчето battery Screen материјал : LEDPackaging : Двојно напојување, соларна батерија и копчето батеријата двојно осигурување.252 пресметка функција, девизниот курс пресметка, девизниот курс на размена.Со анти-лизга подлога на дното, постабилна за употреба.И се разбира на елегантен дизајн ќе додадете pizazz на вашиот workspace.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Двојна Моќ 10 Цифрен Екран Електронски Калкулатор Мода Симпатична Бонбони Боја Компјутер Канцеларија За Исклучување

Двојно напојување : соларна + батеријата (без батерија), двојно осигурување, непрекинато напојување.Голе

DEN 1154.40

zdz Преносни Калкулатор,Студент Напредни Научен Калкулатор Сива,12-Цифрениот Голем Екран Молчи,Батерија-Погон,Училиште

*Телото е опремена со лизгачки заштитна обвивка, која е лесно да се размонтираат и лизгајте нагоре и над

DEN 912.00

Десктоп Калкулатор Мултифункционален Калкулатор Е-Книга Двојна Моќ Рачни Десктоп Калкулатор со Голем LCD Дисплеј

Специјално modulated пигмент за екран со кои се подобрува јасноста на екранот екран во голема мера.Поддршка

DEN 584.88

hkwshop калкулатори Преносни Мултифункционален Џеб Рачни Научно со Студент Часовник Училиште Калкулатор Наставата

Тоа се согласува да човековите навики и да се чувствува удобно на допир.Погоден за домашна употреба (office

DEN 2042.40

Калкулатор Подарок Мултифункционален Калкулатор Двојно Напојување Дијамант Канцеларија Голема Копчето Калкулатор

Калкулатори со стандардни функции се погодни за многу прилики : бизнис, финансии, статистика, семејство,

DEN 2156.88

ZHANGCHI Десктоп Калкулатор Дијамант Компјутер,Стандард Функција Десктоп Калкулатор,Калкулатор Глас Мултифункционален

❣ Големина : 19x10.Големина : 19x10.Боја : White Material : ABS + Кристал ❣ На калкулатори усвојување на научни голема к

DEN 1399.20