• Новак
Пропилен Гликол и Зеленчук Глицерин од Biopharm – Пакување од 2 СТР и ВФ – 500 ml Храна-Одделение Кошер Течности – Чиста Зеленчук Глицерин за Полнење за Мириси и Козметик?

Пропилен Гликол и Зеленчук Глицерин од Biopharm – Пакување од 2 СТР и ВФ – 500 ml Храна-Одделение Кошер Течности

DEN 528.00

Достапност
Достапно за нарачка

ОНА што ВИ ТРЕБА : На Biopharm тим е доведување да ви супер пакет на пропилен гликол и зеленчук глицерин дека не треба да се водат за исчезнати од секој дом.Лесен за употреба и се 100% не-токсични, овие e-течности се неделиви од вашата кујна.УДОБЕН & ПРАКТИЧНА настава : На Biopharm СТР и ВФ решенија се стабилни и подготвени за употреба, така што нема потреба да се грижите за безбедноста.На squeezable поли шишиња се практичен и лесен за користење, што ќе ви овозможи да се создаде широк спектар на потрошувачки производи.СОСЕМА БЕЗБЕДЕН : Нашата чиста зеленчук глицерин и пропилен комплет се нетоксични, храна-одделение, и кошер, па можете да ги користите за козметика.На ВФ течност може да ви помогне со сува и ронлив кожата, додека СТР може да се користи за прехранбени производи.ПОВЕЌЕ намени : На зеленчук глицерин може да се користи во широк спектар на производи, вклучувајќи ги и moisturizers, билни екстракти, растворувачи, и humidifying течности.Пакет вклучува шише на пропилен гликол и зеленчук глицерин на 500 ml секој, како и специјален бонус : практичен издавање првенство.ЗАДОВОЛСТВОТО на КЛИЕНТИТЕ : Ние сме сигурни дека ќе ви се љубовта како практична и лесна за употреба на зеленчук глицерин и пропилен гликол течности.Бидејќи вие сте нашите #1 приоритет, ние нудиме премија за поддршка на корисниците.На Biopharm сет на пропилен гликол и зеленчук глицерин е лесен за користење и практична. 100% чиста формула.Стабилни и подготвени за употреба решение.Кошер и храна-одделение.Течноста доаѓа во две squeezable поли шишиња.USP одделение.На пропилен гликол е идеален за растворувачи, humidifying течности, и де-шлаг решенија.На зеленчук глицерин може да се користи како крем или да се додаде на не-алкохол врз основа билни екстракти.Безбедност на податоци лист на располагање.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат