• Новак
3 Еез Рамен Ослиќ Четки - Овци Косата, Влакната се Мијат Четка Голема Површина Рамна Ослиќ Боја Четка во Собата за Акварел, се Мијат, Керамички & Керамика Сликарство, ?

3 Еез Рамен Ослиќ Четки - Овци Косата, Влакната се Мијат Четка Голема Површина Рамна Ослиќ Боја Четка во Собата

DEN 478.80

Достапност
Достапно за нарачка

Сет содржи 2, 3, и 4 долго се справува со сите намена комунални четка во собата е идеален за примена на бои за големи површини и позадина.Голем плус на секој уметник е студио, овие прифатлива класичен стил за миење четки се лесни и лесни за употреба.Ослиќ Четки се направени од високо-квалитет овци косата и веќе долго време, природно дрво рачки и здрав навој бакарна жица која додава екстра заштита и трајност, сплит месо тело со пораби во влакната ги прави овие четки издржливи.Професионални одделение за миење четки содржат супер-меки овча косата, тоа е внимателно избрани, може да се користи со широк спектар на медиуми, вклучувајќи го акварел и масло, Идеален за создавање на мазна, дури и мие на боја, и е особено погодна за примена на glazes во керамички уметност.Оваа овци коса четка е класичен ослиќ четка, секој четка за коса е полна со раце и доаѓа со дупка во справи, погодно за виси насекаде. 2.1 инчен x 2.6 инчен x 3.1 инчен ширини, Идеален за мешање акварели и примена на италијански, paste, или лак.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат