• Новак
Hantek HT25 Автоматско Палење Сонда за Автомобилската Oscilloscope Должина Од 2,5 Метри Распаѓање до 10000:1

Hantek HT25 Автоматско Палење Сонда за Автомобилската Oscilloscope Должина Од 2,5 Метри Распаѓање до 10000:1

DEN 479.76

Достапност
Достапно за нарачка

Автоматско палење истрагата е еден вид на индуктивен capacitance сензор, тоа мора да соодветствува со oscilloscope.Функција : Автоматско Палење Сонда (HT25) Автоматско палење истрагата е еден вид на индуктивен capacitance сензор, тоа мора да соодветствува со oscilloscope.Плен линија има три цели, заеднички ги исполнуваат oscilloscope за BNC употреба, некој клип за употреба, некој клип заземјување да ги собереш на високо-напонски собрани клип со.Блиску да се користи, може да се користи за да се тестираат искра палење средно преклопуваат бран, се преклопуваат бран параметри, на тој начин се постигнува откривање, дијагноза на моторот палење позиција, направи секој цилиндар палење напон се менува со текот на времето директно од oscilloscope екранот.Плен линија има три цели, заеднички ги исполнуваат oscilloscope за BNC употреба, некој клип за употреба, некој клип заземјување да ги собереш на високо-напонски собрани клип со.Плен clincher преку е attenuator, што се користи за плен висок притисок слабеењето за низок притисок, така заштита oscilloscope не electrify влијание.Кога се користи ве молиме имајте во предвид : (1)">Тест клипови не смее директно клип во искра приклучокот, треба да се биде фатен на поврзување на искра приклучоци на изолација жица, со цел да се спречи распаѓањето и предизвикување шок. (2) На растојание други високо-напонските најмалку 2 инчи, освен, што не се произведуваат пречки. (3) HT25 водечка линија должина од 2,5 метри, распаѓањето до 10.000 : 1.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат