• Новак
300 Листови Оригами Хартија, 6 Инчен Плоштад, 50 Живописни Бои, Еден Двострано Шарени Оригами Хартија

300 Листови Оригами Хартија, 6 Инчен Плоштад, 50 Живописни Бои, Еден Двострано Шарени Оригами Хартија

DEN 359.76

Достапност
Достапно за нарачка

Материјал : боја на хартија, не-токсични, еко-пријателски. 50 бои на располагање.Една страна печати.На другата страна е бела.Големина : прибл.6 x 6 инчи(L x W).Дебелина блиску до нормалното печатење на хартија.Укината трудови во форма сакате, погоден за занаети и уметнички проекти.Овие Bbiamsleep шарени оригами трудови се одличен подарок за оние кои ужива прави оваа прекрасна форма на уметност.Материјал : Хартија.Боја : Како што е прикажано на сликата.Обука манипулативни способност.Одлично за интеракција.Пати трудови во форми што сакате, погоден за занаети и уметнички проекти.Подарок за луѓе кои ужива прави оваа прекрасна форма на уметност.Овие живописни бои листови може да помогне да се знае и да разликуваат бои.Можеби ќе се восхитував и други народи исклучителна занаети и сакаше да се направи една убава како нивни.Овие практични оригами хартија со живописни бои се дизајнирани и произведени за DIY уметнички занаети.Усвоена на високо-квалитетни материјали, тие се не-токсични,лесен за употреба, многу погодна за обука рака-на способност.Секој пакет се вклучени 300 листови. 50 Живописни Бои, Еден Двострано Оригами Хартија Квадратен Лист за Уметности и Занаети Проекти.Можеби ќе се восхитував и други народи исклучителна занаети и сакаше да се направи една убава како нивни.Овие практични оригами хартија со живописни бои се дизајнирани и произведени за DIY уметнички занаети.Усвоена на високо-квалитетни материјали, тие се не-токсични,лесен за употреба, многу погодна за обука рака-на способност.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

WLL-ДП Летање Змеј Изгледа 3D Геометриски Хартија, Занает Уметност Дома Декорација Реквизити DIY Хартија Модел-Хартија

☆ Сестраност : производство на хартија рачно изработени калапи е многу интересна процес и бавен интенз�

DEN 1272.00

WLL-ДП 3D Морска Желка Облик на рачно изработени Оригами Загатка Дигалки Ѕид Декорација Хартија Модел DIY Хартија

☆ Одлична дизајн : Овој труд мувла е направен од висок квалитет на хартија материјали.На домот и високо �

DEN 1306.08

Занает Хартија, Шарени Оригами Оригами Хартија Шарени Листови Хартија 520 Парчиња Живописни Бои Оригами Уметност

Светла боја, може да се возбуди детската имагинација 520 парчиња во еден пакет.Може да се користи за израб

DEN 2155.20