• Новак
CONVO Децата Перат Крпа Деца Пелени Панталони Дете Обука долна облека Пишам Обука Панталони долна облека со Еластичен Појас за Промовирање на Независноста за Вашите

CONVO Децата Перат Крпа Деца Пелени Панталони Дете Обука долна облека Пишам Обука Панталони долна облека со

DEN 383.52

Достапност
Достапно за нарачка

Кожата-Пријателски : Поради премијата чешлани памук, мека, дише, кожата-пријателски и лесен-за-чистење на деца медиокритет обука панталони поседува истекување отпор и ефективна отпорност на вода.Практична Обука Панталони : Подготви неколку парчиња за дневно тоалет обука.Користење на нашата перат и еднократно обука панталони помага да се охрабрат младите деца да учат на физички знаци за да оди во тоалет.Ако сте промовирање на идејата за носење постарите деца долна облека, а потоа со помош на овие обуки панталони може да биде добра транзиција чекор, овозможувајќи им да внесете вистински долна облека пред дипломирањето.Тоа им помага на промовирање на независноста на вашите години. -Слој Комбинација : Со деца медиокритет обука панталони која е сопственик на 6-слој комбинација, можете да најдете има скриени дебели внатрешната подлога во средишниот дел.Мека Појас : Поради мека и еластична лента на деца медиокритет обука панталони, вашето дете може да лесно да се добие во и надвор овие панталони од себе и да се движат слободно.Лесен за Чистење : обука панталони не е само машина перат, но тоа е, исто така, обновливи и еко-пријателски.Опис : перат и еднократно деца медиокритет обука панталони кои може да се користи за години тоалет обука, исто така може да ја промовира нивната независност.Спецификации : Име : Деца Медиокритет Обука Панталони Категорија : Бебе Diaper Style : Мие Водоотпорен Бебе Пишам Underpants Size : 80, 90, 100, 110 Suitable Сезона : Сите seasons Packing Листата : 2 x Бебе Пишам Underpant Notes : Поради светлосни ефекти и снимање агли, не е боја на разликата во производ, ве молиме да се разбере.Поради прирачник за мерење, постои толеранција во производ големина.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Бебе Обука Панталони, Дише Медиокритет Обука долна облека Цртан филм Елени Шема Абсорбента за Патување за Домот

Развивање на Добри Навики : Кога бебе го чувствува по влажни мокрење, тој или таа ќе се преземе иницијати

DEN 227.76

Shanrya Бебе Обука Панталони, Силна Абсорбента Висока Густина Перат Дете Обука долна облека Унисекс за Секојдневна

Рециклираат : парче облека може да се рециклира за најмалку 6 месеци, што заштедува многу цена во споредб

DEN 2054.40