• Новак
Гербер 1 Храна, Зелен Грав Pureed Храна за бебиња, 2 Унца Кади, 2 Count (Пакување од 8)

Гербер 1 Храна, Зелен Грав Pureed Храна за бебиња, 2 Унца Кади, 2 Count (Пакување од 8)

DEN 290.64

Достапност
Достапно за нарачка

ПРВИОТ ВКУСОВИ : Започнете вашето бебе е доживотна љубов на овошје и зеленчук со овие една различни овошје & растителни purees.Тие се идеални за воведување на нови вкусови & проверка за нестабилност.ВИСТИНСКИ ОВОШЈЕ и ЗЕЛЕНЧУК : Оваа текстура е само во право за бебиња почнувајќи материи, направени со вистински овошје и зеленчук кои ги исполнуваат нашите високи стандарди.Unsweetened & unsalted без додаден скроб, вештачки вкусови или бои.PUREED ДОБРИНА : Воведување на вашиот мал една до добрина на овошје, зеленчук и други здрави состојки.Нашите бебешка храна е љубов направени & квалитет тестирани пред тоа е доволно добар за да биде наречен Гербер.ЗДРАВО ОПЦИИ : Воведување на вашето бебе или дете да го овошје, зеленчук и други здрави состојки со Гербер младата формули & доењето исхраната, жита, пире пошта & кади, закуски и повеќе.Здравјето и безбедноста на вашиот малку еден бил и секогаш ќе биде Гербер е највисок приоритет.Ние сме лидер во младата исхрана, не само затоа што растеме храна која ќе се хранат вашиот малку, но, исто така, затоа што знаеме што исхрана вашиот малку треба.Овие зелен грав биле одгледувани за користење на нашата Исчисти Полето Земјоделски практики - тоа е начинот на кој ние ја осигура нашата purees не само хранливи, но исто така се здрави и безбедни за секој мал стомак.Нашата единствена-број 1 Храна, овошје и зеленчук се направени со само правото текстура, идеален за воведување на нови вкусови и проверка за нестабилност.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Гербер 1 Храна Природна Храна за бебиња Тегла, Зелен Грав, Направени со Вистински Зеленчук, Не-ГМО и Без Вештачки

НОВИ ВКУСОВИ : Еденразлични Гербер фаза 1 бебешка храна воведува малите нови вкусови.ВИСТИНСКИ ЗЕЛЕНЧУК

DEN 186.96