• Новак
ЈУНИ-ПРОДАВНИЦА O-Прстени CS8.6mm FKM Гума О Прстен OD 285/290/295/300/305/310/315/320x6mm ORing Флуор Заптивка Нафта Печат 1pc О-Прстен Зелено SENMIAO-ТА (Големина : OD320x8.6mm)

ЈУНИ-ПРОДАВНИЦА O-Прстени CS8.6mm FKM Гума О Прстен OD 285/290/295/300/305/310/315/320x6mm ORing Флуор Заптивка

DEN 2270.40

Достапност
Достапно за нарачка

Standard or Nonstandard : Стандард.Број На Модел : Дебелина 8.6x285/290/295/300/305/310/315/320 мм.Облик : Прстен Заптивка.Материјал : Гума.О-прстен Запечатување Principles O-прстени се bi-directional фоки, кружни во форма и пресек.O-прстени се generallymade на еластомер материјал, но може да се направи од други материјали како што се PTFE ormetal.На О-прстен печати преку деформација на печат материјал со инсталација и медиумски притисок за да го затворите исклучување на јазот помеѓу парење компоненти.Високото систем притисок може да предизвика деформација преку јазот, познат како истиснување, што резултира во печат неуспех.Изборот потешко печат материјал или инсталирање на back-up прстени за поддршка на О-прстен може да се ублажи овој проблем.FKM (Fluorocarbon Гума) : во Зависност од структурата andf luorine содржина FKM materialsc на разликуваат withregards на нивната хемиска отпорност и ладно-флексибилност.FKM е особено познат по своите не-запаливост,ниска гас пропустливост и одлична отпорност на озон, атмосферски и стареењето.Оперативниот температури на Fluorocarbon Гума опсег помеѓу -20° Cand +200° C(за ashort период на време до +230° C).Погоден формулиран FKM може да се користи надолу за да -35° C. FKM е, исто така, често се користи со минерални врз основа масла и greases на високи температури.Application The О-Прстен се користи претежно за статичка запечатување апликации : - Како aradial статични печат, e.г.за bushings, опфаќа, цевки, цилиндри - Како axial статични печат, e.г.за прирабници, капаци, капи.O-Прстени во динамична апликации се препорачува само за умерена услуга услови.Тие се ограничени од брзината и притисокот во однос на кои тие се за да го запечати : - Forlow должност запечатување на reciprocatingpistons, прачки, plungers, итн.- За запечатување на slowlypivoting,р otating или спирални движења на шахти, вретена,ротари пренос leadthroughs, итн.Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ви благодариме!.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Пумпа Клипот Прстен, Носат‑Отпорни, Молчи Анти-Замор Индустриски Додатоци Цилиндар Гумени Прстени за Цилиндри

Како компресори додаток, клипот прстен може да се примени за да масло бесплатни цилиндри, пумпи, компрес

DEN 172.56