• Новак
Пумпа Клипот Прстен, Носат‑Отпорни, Молчи Анти-Замор Индустриски Додатоци Цилиндар Гумени Прстени за Цилиндри

Пумпа Клипот Прстен, Носат‑Отпорни, Молчи Анти-Замор Индустриски Додатоци Цилиндар Гумени Прстени за Цилиндри

DEN 172.56

Достапност
Достапно за нарачка

Како компресори додаток, клипот прстен може да се примени за да масло бесплатни цилиндри, пумпи, компресори, итн.Не е лесно да се носат контакт објекти, како и работниот век на клипот прстен на пумпа е долга.Лесен и практичен, може да се задоволат дневните замена потреби, и квалитетот е загарантирана, па може да се користат со доверба.Клипот прстен е направен од faux кожа материјал, кој може да издржи висока температура и замор.Клипот прстен одржува способноста да се спротивстави на влијанието, има ниско ниво на бучава, и е погодно да се користи во реалниот живот.Функција : 1. Клипот прстен е направен од faux кожа материјал, кој може да издржи висока температура и fatigue2. Не е лесно да се носат контакт објекти, како и работниот век на клипот прстен на пумпа е long3. Клипот прстен одржува способноста да се спротивстави на влијанието, има ниско ниво на бучава, и е погодно да се користи во вистински life4. Како компресори додаток, клипот прстен може да се примени за да масло бесплатни цилиндри, пумпи, компресори, etc5. Лесен и практичен, може да се задоволат дневните замена потреби, и квалитетот е загарантирана, па можете да го користите со confidence How да го Користите : Инсталирај го на масло бесплатни цилиндар, воздушна пумпа, или компресори за воздух на соодветни size Specification : Предмет Тип : Пумпа Клипот Ring Material : Faux Leather Purpose : Компресори Accessories Scope на Примена : Масло Бесплатни Цилиндри, Пумпи, Compressors Size : Прибл. 74 x 49 x 1mm / 2.9 x 1.9 x 0.03 во Пакет Листа : 1 x Клипот Прстен.

Спецификацијата

Item Type:
Pump Piston Ring
Material:
Faux Leather
Purpose:
Compressors Accessories
Scope of Application:
Oil-Free Cylinders, Pumps, Compressors
Size:
Approx. 74 x 49 x 1mm / 2.9 x 1.9 x 0.03in
Package List:
1 x Piston Ring :

Со стоката дадена додека купуваат