• Новак
Aicosineg Buna-N О-Прстен 41x37x2mm(ODxIDxW) Метрички Нитрилна Гума Круг Запечатување О Прстен Заптивка за Електрични Апаратот Механички Делови Водовод Врска Тапа Поправка Црна Т

Aicosineg Buna-N О-Прстен 41x37x2mm(ODxIDxW) Метрички Нитрилна Гума Круг Запечатување О Прстен Заптивка за

DEN 114.00

Достапност
Достапно за нарачка

【ГОЛЕМИНА】- надворешен Дијаметар : 41mm / 1. 【ADVANTEGE】- Нитрилна гума има добри механички својства кога ќе се спореди со други elastomers и висока отпорност на абење, кој е најстариот широко се користи О-прстен материјал во светот; Добра отпорност на многу нафтени масла, greases, хидраулични течности, минерални масла и маснотии, отпорност на вода. О-прстен има супер мека структура, добра еластичност, силна еластичноста и издржливоста, не е лесно да се солза, не е лесно да се деформира, лесно да се инсталира и use3. Направени од нитрилна гума (NBR), анти-статички, масло отпорни, УВ отпор, отпорни на топлина, отпорни на абење, трајни и долг животен век. Buna-нитрилна е ранлив на acetone, етри, естри, озон, сончева светлина и атмосферски и затоа треба да не се користи во озонската-генерирање на електрични мотори, опрема за заварување, или во апликации со изложеност на УЛТРАВИОЛЕТОВА светлина. 【ФУНКЦИЈА】- O-ring, има супер мека структура, добра еластичност, силна еластичноста и издржливоста, не е лесно да се солза, не е лесно да се деформира, лесен за инсталација и употреба.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат