• Новак
Силиконски O-Ring, 17.5 mm надворешен Дијаметар, 15.5 mm Внатрешен Дијаметар, 1mm Ширина C/S, VMQ Печат Прстени Запечатување Заптивка Црвена, 100PCS

Силиконски O-Ring, 17.5 mm надворешен Дијаметар, 15.5 mm Внатрешен Дијаметар, 1mm Ширина C/S, VMQ Печат Прстени

DEN 429.60

Достапност
Достапно за нарачка

[Size] - 1mm пресек со Дијаметар. [Цврстина] - 50 Durometer (Брегот Цврстина) за отпорност на пенетрација. [VMQ] - Стандард силикони со широк температура се движат од -22℉ (-30℃) да 392℉ (200℃). [Примена] - Може да се користи за патување кригла првенство капаци, еспресо кафе создателот и weldless фитинг за подготовка. [Примена] - Широко се користат за Хидраулика и Pneumatics запечатување, притисок вентил, гас компресор, реакција вентил, разменувач на топлина, котел, филтер, механички.Силиконски O-Ring, 17.5 mm надворешен Дијаметар, 15.5 mm Внатрешен Дијаметар, 1mm Ширина C/S, VMQ Печат Прстени Запечатување Заптивка Црвена, 100 PCS.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат