• Новак
uxcell Дрво Мебел M8x30mm Навој Вметнете Ореви Интерфејс Хексадецимален Штекер Вози 50pcs

uxcell Дрво Мебел M8x30mm Навој Вметнете Ореви Интерфејс Хексадецимален Штекер Вози 50pcs

DEN 539.76

Достапност
Достапно за нарачка

[Големини] Внатрешната нишка големина : М8, орев надворешен дијаметар : 13mm, должина : 30мм, применливи вежба големина : 10-11mm. [Материјал] изработена од јаглероден челик, боја поцинкуван површински третман, висока цврстина, и добра отпорност на абење, внатрешен стандард хексагонални приклучок, мазна. [Примена] Погоден за поврзување и прицврстување на различни објекти, често се користи во мебел кабинети, гардероби, како и поврзување плочи.Добар ефект на мебел комбинација. [Предност] Внатрешна хексадецимален главата со прирабница, рамномерно истакна на внатрешниот и надворешниот заби, а структурата се стабилни.На страната има за позиционирање функција и е инсталиран на површината на поврзување на површината. [Инсталација] Направи дупка помала од надворешниот дијаметар на 0.2-0.5 mm, и заклучување орев со алатка.Зголемената дупка не треба да биде поголем од надворешниот дијаметар на нишката.Кога орев е заклучен, некои дрво, лепак може да се примени до надворешниот забите, за да се направи прицврстување ефект е добро.Тоа е еден вид на орев произведени од страна на јаглероден челик умре-кастинг или фалсификување на процесот.Тоа што има внатрешни и надворешни теми.Внатрешната темата е главно одговорна за авто-заклучување дрво.Општо земено, тоа е стандард, механички конец, кој е погоден за поврзување со други стандардни навој сврзувачки елементи.Главно се користи за спроведување на дрвен материјал, зголемување на начин на дрво иконата за заклучување, погоден за дрвени предмети, како на пример цврсто дрво, и има добар ефект во комбинација на високо-крај мебел.Имаме два вида на јатчесто овошје што е прикажано на сликата, која може да се купи според вашите потреби.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат