• Новак
ANYUFEI Орев Вметнете 50pcs M30.52D Сребрена Нишка Поправка Вметнете Комплет Наместен 304 од не ' Рѓосувачки Челик за Поправка на Хардвер Алатки

ANYUFEI Орев Вметнете 50pcs M30.52D Сребрена Нишка Поправка Вметнете Комплет Наместен 304 од не ' Рѓосувачки

DEN 2292.00

Достапност
Достапно за нарачка

Поправка орев е лесен за употреба, и мали ритам дизајн може да помогне лесно да се поправат и затегнете ја завртката.Тема поправка усвојува високо квалитетни нерѓосувачки челик материјал за да се обезбеди трајност и стабилноста на производот.Предмет тип : Навој insert (внеси).Материјал : не ' Рѓосувачки челик.Боја : сребро.Опис : Жица тема вметнете е нов тип на прицврстување технологија, кои можат ефикасно да се подобри врската услови и во голема мера да ја подобри сигурноста на навој-врски.спецификација : Материјал : не ' Рѓосувачки steel Color : silverfeature : 1. Заклучување жица тема вметнете може да се заклучи завртка во навој дупка за да се спречи завртка од расклатување кога подложен на вибрации.2. Поради одредени еластичност, товарот на темата може да биде повеќе униформа, на теренот и отстапување помеѓу завртка дупка и забот профил може да бидат елиминирани, и на вибрации може да се апсорбира, а со тоа се подобрува врската сила и замор сила на нишката.3. Избегнувајте пропаѓање и ред заби, и да добие одлична конекција перформанси.4. Анти-лабава.5. Се прошири темата живот.6. Висока јакост и цврстина.7. Удобен и практичен.8. Издржливи.9. Носат-отпорни.Се користи за чести демонтажа, во голема мера може да го продолжи животот на конец.10. Лесен за одржување.Жица тема внесува може да се користи како поправка алатки за ефикасно да го поправи навој дупки.Оштетените завртка дупка треба да бидат ставени во жица навој ракав и може да се користи за повторно да се избегне оштетување на работното парче.11. Сите додатоци се спакувани во кутија, лесно да се носат и store Only горенаведените пакет содржина, други производи кои не се опфатени.answer : ___________________________ note : 1. Ве молиме овозможи 1-3мм грешки поради прирачник за мерење.Бидете сигурни дека не ум пред да се активира.2. Бојата може да покаже различни разлики, ве молиме да се разбере.

Спецификацијата

Material:
Stainless steel
Color:
silver
feature:
1. The locking wire thread insert can lock the screw in the threaded hole to prevent the screw from loosening when subjected to vibration. :
2. Due to the certain elasticity, the load on the thread can be more uniform, the pitch and the deviation between the screw hole and the tooth profile can be eliminated, and the vibration can be absorbed, thereby improving the connection strength and fatigue strength of the thread. :
3. Avoid slippage and wrong teeth, and obtain excellent connection performance. :
4. Anti-loose. :
5. Extend thread life. :
6. High strength and hardness. :
7. Convenient and practical. :
8. Durable. :
9. Wear-resistant. Used for frequent disassembly, can greatly extend the life of the thread. :
10. Easy to maintain. Wire thread inserts can be used as repair tools to effectively repair threaded holes. The damaged screw hole should be placed in the wire threaded sleeve and can be used again to avoid damage to the workpiece. :
11. All accessories are packed in a box, easy to carry and store :
Only the above-mentioned package contents, other products are not included. :
1. Please allow 1-3mm errors due to manual measurement. Make sure you don’t mind before triggering. :
2. The color may show different differences, please understand. :

Со стоката дадена додека купуваат