• Новак
CELL4LESS Назад Стакло за Samsung S20+ Плус 5G Кит W/Леќа Замена на Комплет (Црна)

CELL4LESS Назад Стакло за Samsung S20+ Плус 5G Кит W/Леќа Замена на Комплет (Црна)

DEN 1329.60

Достапност
Достапно за нарачка

????ОЕМ Квалитет стакло назад батеријата вратата покритие за Samsung Галакси S20 УЛТРА.Ние не може да гарантира каков било вид на гаранција од вашиот телефон производителот откако ќе се отстранат сите делови C - Ако се решите да го направите ова поправка себе, тогаш ве молиме исклучете го вашиот телефон и се стави долу крпа или заштитете го вашиот екран на некој начин.Стаклото ќе пристигне непроменети и ќе се вклопуваат или ќе добие целосна наплата со едноставно враќање. ????Сè Вклучени - Ние обезбеди најдобар квалитет назад стакло на пазарот со лепило да се создаде добар цврст печат.Нашиот тим за поддршка е во режим на подготвеност тука во САД.Честа заблуда е дека ова е пластична назад.Производ : Samsung Galaxy S20 УЛТРА назад стакло замена на комплет Карактеристики : - Компатибилен со сите превозници за Samsung S20 УЛТРА САМО Б - Назад Лепило околу рабовите , да се грижи кога отстранување на филмот C - ОЕМ квалитет и одговара за совршен реставрација на Она што е во пакет? 1 - сосема нов ОЕМ квалитет СТАКЛО назад стакло да се вклопи во вашиот телефон совршено 1x 2 - Специјалитет отстранување алатка со Cell4less 1x 3 - Обичај дрво кутија дизајниран да ги заштити вашите стакло од нашата врата твое 4 - Видео инструкции ( ние обезбеди некои основни видео инструкции за повеќето модели, но ние ве советуваме да направи некои истражувања, пред да започнеш) ВАЖНИ СОВЕТИ И ФАКТИ СЕ : - Да ова е вистински стакло.Не, тоа не е од пластика.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат