• Новак
за Oneplus 7 Pro Задната Корица Стакло Замена за Домување Панел Лента Собрание Делови за Oneplus 7 Pro 6.67 инчен Сите Верзија + Адаптер за Вадење на Пин Алатки (Маглина Сино/Каме?

за Oneplus 7 Pro Задната Корица Стакло Замена за Домување Панел Лента Собрание Делови за Oneplus 7 Pro 6.67

DEN 479.76

Достапност
Достапно за нарачка

■Компатибилен : ①For One Plus 7 Pro ②All модели worldwide③100% Нови. ■Внимание : ①Not одговара One Plus 6,One Plus7 или One Plus7 T ②Professional технички инсталација потребни ③There се повеќе инсталација видеа на You Tube④Remove старата снимка од мобилен телефон, пред да инсталирате нов задното стакло, користете воздухот дуктус да се загрее пред инсталација лента на нови задното стакло, и држете го во место со гумени бендот за 2 часа, кога новиот задното стакло е инсталиран. ■Пакетот Вклучува : ①Back корица стакло(Опремени со водоотпорен Лента)*1②Micro USB конектор*1③Eject Pin*1④Open алатки*1⑤Tool за полнење*1. ■Услуга:①For квалитет поврзани со проблеми, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате и ние ќе ви одговори што е можно поскоро. ②We не сме одговорни за било каква штета предизвикана од страна на замена на делови. ■Испорака : продуктите Превозот страна ,така што ќе го добиете веднаш по својата цел.за Oneplus 7 Pro Задната Корица Стакло Замена за Домување Панел Лента Собрание Делови за Oneplus 7 Pro 6.67 инчен Сите Верзија + Адаптер за Вадење на Пин Алатки (Маглина Сино/Камера Рамка) Отстранување на стари снимка од мобилен телефон, пред да инсталирате нов задното стакло, користете воздухот дуктус да се загрее пред инсталација лента на нови задното стакло, и држете го во место со гумени бендот за 2 часа, кога новиот задното стакло е инсталиран.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат