• Новак
Aibesy Преносни Мултифункционален Научен Калкулатор 2 Линија LCD Дисплеј 240 Функции Батеријата Напојува Канцелариски Алатки за Пресметување Училиште Ученик Наставник

Aibesy Преносни Мултифункционален Научен Калкулатор 2 Линија LCD Дисплеј 240 Функции Батеријата Напојува Канцелариски

DEN 1372.80

Достапност
Достапно за нарачка

(Батерии не се вклучени.Пакување Листа : 1 * Калкулатор. (Батерии не се вклучени.Мулти-функционални научен калкулатор, 240 научна работа функции, лесно да се справи со пресметка проблем.0 oz Note : Поради прирачник за мерење, малку отстапување е нормално.Напојува со 2pcs AAA батерии, лесен за употреба.1 оз Пакет Големина : 16.Калкулатор може да се користи за да се пресмета дел, процент, степен, минута и секунда, тригонометриски функција, стандардна девијација, регресија, агол единица за конверзија, координирање на имплементацијата, инженерски пресметки, итн.7 во Објектот Тежина : 115g / 4.Голем екран, 2-линија екранот покажува пресметката формула и резултати, јасни и лесно да се чита, да заштедите време и да се подобри учењето ефикасност.Со заштитна лизгачки маска за да се спречи прашина и нула.Голем екран, 2-линија екранот покажува пресметката формула и резултати, јасни и лесно да се чита, да заштедите време и да се подобри учењето ефикасност.Погодна за ученици, колеџ студентите, канцеларија и за домашна употреба.Погодна за ученици, колеџ студентите, канцеларија и за домашна употреба.) Објектот Големина на : 15.Спецификации : Боја : Црна Материјал : Пластични Батерија : Напојува со 2 * AAA Батерии(Батерии не се вклучени.Напојува со 2pcs AAA батерии, лесен за употреба.Карактеристики : Мулти-функционални научен калкулатор, 240 научна работа функции, лесно да се справи со пресметка проблем.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

lhl Двојна Моќ Научен Калкулатор, 12 Голем Екран Мулти-Функција Мини Преносни Калкулатор, Погоден за Сметководство

# Двојно напојување : Кога природна или вештачка светлина е доволно, тоа е управувано од страна на соларн

DEN 959.52

swq Функција Научни Компјутер,Авијација Стил Две-линија Екранот Мулти-Функција Преносни Калкулатор,на Соодветни

# Калкулаторот ја користи двоенлинија екранот, бројките се јасни, лесно да се направи внимателни пресме

DEN 735.36

Канцелариски Материјали Научни Функција на Калкулаторот, Мулти-Функција Студент Финансиски Калкулатор, Погоден

1 Едноставен модерен дизајн е идеален за студенти, финансии, бела јака, канцеларија и за домашна употреб

DEN 729.60

Научни Калкулатори Училиште Инженеринг Научен Калкулатор Студентите Фиксните Алатки За Пресметување Десктоп

тоа од страна на корисникот, како што се банкарски работи, финансиски работник и аналитичар на податоци

DEN 2268.00