• Новак
Лабораториско напојување Мини TS100 Дигитални Електрични USB Smart Прилагодливи Лемење Железо Поставите 65W LCD Програмабилни + Напојување + 2 Лемење Железо Совети За Лабор?

Лабораториско напојување Мини TS100 Дигитални Електрични USB Smart Прилагодливи Лемење Железо Поставите 65W

DEN 1212.00

Достапност
Достапно за нарачка

Лесно-cleaning дизајн простор за заштеда на енергија.Температура на екранот и контрола на температурата копче.изграден на справи,работат стане повеќе слобода.Бакар цврсто фиксирани крајот на заварување главата со двојно бакар прави подолг живот.Намалена пресек област се подобри коефициент на топлинска спроводливост.На универзална интерфејс се проширува обемот на апликации.Брзо се загреваат.Автоматско спиење.Спецификации : Број на Модел : TS100 Излезна Моќност : 65 W Температурна Стабилност : 2 целзиусови степени Излезна Температура : 100-400 целзиусови степени Текст Voltagle : 12-24 V Вкупна Должина : 168mm Боја : Злато Пакетот вклучува : 1 x Лемење железо контрола терминал 2 x Лемење железо совет ( има 7 тип совети може да избере Т-јас Т-К Т-KU Т-BC2 Т-B2 Т-C4 Т-D24 ) 1 x Хексагонални уред 1 x Кутија.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Краток Спој Тековната Ограничување Заштита, 0-30V 2mA-3А Стабилизира Напојување со Комплетна Заштита за Лабораторија

Излезниот напон е лесно да се прилагоди.Кога излез тековната надминува дозволената струја, таа автомат

DEN 2087.76

Снабдување DC Моќност,DC Напојување Програмабилни Прилагодливи Префрлување Регулирани Дигитална Контрола Екранот

DC Напојување,дигиталниот дисплеј и јасно панел се направи операција многу полесно во рок од една страна

DEN 2584.56