• Новак
UXZDX AC Напон Детектор, Не-Контакт Тестер, Пенкало Аларм Voltmeter, Електрични Пенкало Автоматско Индукција, за Electricians

UXZDX AC Напон Детектор, Не-Контакт Тестер, Пенкало Аларм Voltmeter, Електрични Пенкало Автоматско Индукција,

DEN 1675.92

Достапност
Достапно за нарачка

Висока јачина на транспарентен заштитна маска, силна, носат-отпорни, отпорно на гребење, и не е лесно да се скрши.LED осветлувањето може лесно да се справат со темни средина и ноќе или во ходникот.Преносни пен носителот е дизајниран да биде лесен за носење и тест во секое време. 3cm низа сензори, партиција ѕид откривање коло.Автоматско исклучување, ако тестер не се користи за околу 5 минути, на ѕвончето ќе beep за долго време и автоматски ќе се исклучи.Висока јачина на транспарентен заштитна маска, силна, носат-отпорни, отпорно на гребење, и не е лесно да се скрши.LED осветлувањето може лесно да се справат со темни средина и ноќе или во ходникот.Преносни пен носителот е дизајниран да биде лесен за носење и тест во секое време.3cm низа сензори, партиција ѕид откривање коло.Автоматско исклучување, ако тестер не се користи за околу 5 минути, на ѕвончето ќе beep за долго време и автоматски ќе се исклучи.Име : Не-контакт smart тест pencil Voltage откривање спектар : default 48-1000 V, 12-1000 V може да се set Detection фреквенција : 50- -60 Hz Lighting функција : Да, LED светилка beads Working режим : NCV индукција откривање.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Електрични Тестер Пенкало Напон Тестер на Напон Тестер Пенкало Електрични Тестер Пенкало Моќ Тестер Електричниот

Поле на примена : погоден за откривање на 12250 V AC и DC струја и едноставно откривање 0 линија, фаза линија и

DEN 220.56