• Новак
AVD06 детектор на Напон индикатор Не Контакт Професија Smart тест молив Live/фаза жица Breakpoint NCV Континуитет Тестер,Алатка за Полнење

AVD06 детектор на Напон индикатор Не Контакт Професија Smart тест молив Live/фаза жица Breakpoint NCV Континуитет

DEN 1617.60

Достапност
Достапно за нарачка

Тоа може ефикасно да се открие дали производот може да функционира нормално и да се избегне погрешна пресуда.Производот е автоматски чувствителност прилагодување на владата и прирачник чувствителност на владата; на индуцирана напон спектар : 12 V ~ 1000 V; 8 индикатор светлото во 3 бои, повеќе интелигентни и безбедно.Овој производ има Само-тест функција на подигање на време.Тоа е роден за да го реши на електрична енергија проблем во луѓето секојдневно и работа.Безбедност ниво : CAT II 1000 V.Тест принцип : Не-Контакт Детектор на Напон, исто Така, повика живеат детектор на напон.Главни Карактеристики : Не-контакт и пенкало облик desigh,практично да работат и носат.Двоен режим на работа.Со користење на принципот на индуктивен откривање, Без физички контакт е потребно.(Прирачник чувствителност на вредноста и автоматски)чувствителноста на производот може да се прилагоди слободно според актуелната сцена се користи.Алармот во режим : Звук и светлина (Црвена/Жолта/Зелена).Има Индукција опасен напон аларм, Live/Неутрален жица разлика, Живеат Жица Breakpoint се Лоцира, Континуитет се провери, фенерче карактеристики итн.DIY Материјали : Electrical Display Тип : Аналогни Only Dimensions : 174 x 47 x 35mm Power Набавка : Battery Operating Температура : 0-40 Accuracy Класа : 1 Model Број : AVD06 Detect Режим : Auto/Manual Alarm тип : Звук и LED light Indicator Светлина : Зелена(Низок), Жолта(во Средината), Црвена(Висок)Автоматско Исклучување : Yes Flash светла Боја : White Sensitivity Прилагодливи : YESManual Режим Напон Спектар : 12 V ~1000 VAuto Режим Напон Спектар : 48 V ~1000 VFlashlight : ДА/ LED светлото на рефлекторите illumination Item Тежина : Околу.LED светлото на рефлекторите, Батерија низок напон потсетување, Автоматско исклучување карактеристики.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат