• Новак
Мини Дигитален DC Voltmeter Ammeter 4 Малку 5 Жици DC 200V 10A Напон Тековната Метар Напојување Тестер Црвени, Сини LED Двоен Дисплеј,DC 100V Бела Случај

Мини Дигитален DC Voltmeter Ammeter 4 Малку 5 Жици DC 200V 10A Напон Тековната Метар Напојување Тестер Црвени,

DEN 1579.20

Достапност
Достапно за нарачка

Дисплеј : 0.28" Два сина боја и со црвена боја.Мерен опсег за : DC 0-200 V 0-10 A Изградена-во шант.Освежете го оценувате : за 1 S / 3times.Висока прецизност, четири дигитални display Working напон : DC4 V-28 VWorking струја : 〈20m ADisplay : 0.28" Два сина боја и red Measuring опсег : DC 0-200 V 0-10 A Изградена-во shunt Refresh го оценувате : за 1 S / 3times Measure на точноста : Оперативни температура : -10 до 65° c Working притисок : 80 до 106 k Pasize : 48×29×20 mm Current : Опсег x 0.08%+Две digits Voltage : Опсег x 0.08%+Две digits About жици : Црвена линија тенка : напојување+Црвена линија (дебела) : ВО+, тековната input Yellow линија (дебела) : PW+, мерење терминал напон текст positiv Black линија дебели : COM, заеднички measurin Item се вклучени : 1x Дигитални DC Voltmeter Ammeter DC 200 V 10 A Напон Тековната Метар Напојување Црвени, Сини LED Двојна Display DIY Материјали : Electrical Dimensions : 90*50*25mm Display Тип : Дигитални Only Power Набавка : DCModel Број : DC 200 V 100 V 10 AAccuracy Класа : Висока прецизност.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Електрични Тестер Пенкало Напон Тестер на Напон Тестер Пенкало Електрични Тестер Пенкало Моќ Тестер Електричниот

Поле на примена : погоден за откривање на 12250 V AC и DC струја и едноставно откривање 0 линија, фаза линија и

DEN 220.56