• Новак
Снегулка Нокти Налепници Божиќ Помине Уметност Додатоци Decals Трансфер Foils за Нокти Снабдување Дедо Мраз Вода Трансфер Помине Уметност Налепници за Жени, Девојки DIY ?

Снегулка Нокти Налепници Божиќ Помине Уметност Додатоци Decals Трансфер Foils за Нокти Снабдување Дедо Мраз

DEN 167.76

Достапност
Достапно за нарачка

Пакет : ќе добиете 12 листови Божиќ нокти налепници за на доградба на акрилни нокти.Секој лист помине налепница мерки 2.08 x 2.52 инчи, една големина одговара на повеќето природни или лажни нокти, ноктите и ноктите совети.Здравствено Безбедно : Божиќ нокти decals се изработени од еколошки материјали, не-токсични, не ограничувајќи се на било помине стилови, можете да го користите за безбедно (дури и за бремени жени).Лесен за Користење : Божиќ нокти вода decals трансфер foils се различни и прилично лесен за употреба, работи одлично на голи ноктите, тие ќе останат за долго време и не ќе излупете ги исклучите вашите нокти, уживате во шармот тие донесе на вашите нокти.Прилично ефект : Ова помине уметност налепници се совршен Божиќ моден додаток.Ги вклучува сите видови на класичен Божиќ стил слики : Снегулка Дедо Мраз Дрво Бел Sock Снешко Elk итн.Широка Примена : Голема за да се создаде вашиот уникатен прекрасна Божиќ ноктите дизајни.Тоа е забавно да се DIY помине уметност со вашето семејство или пријатели при собирање на семејството и партијата.Оваа помине decals се најдобриот подарок за вашите пријателки, вашата мајка, жена ти.Оваа налепници може да се примени на УВ гел ноктите, на доградба на акрилни нокти, природни нокти, се соочи со шминка,телефон случај,уметнички дизајн,домот и декорација, итн.Боја : Дизајн 6.

Спецификацијата

Product Name:
Stickers & Decals for Nail Art
Material:
Paper
Color:
as the picture shows
Style:
Nail Art Water Transfer Decals
Packing:
12 Sheets Christmas Snowflake Nail stickers for Nails
Features:
100% brand new and high quality nail stickers. :
Small Snowflake nail art stickers, perfect suitable for nail or nail tip. :
Fit for most nails. :
DIY Fall Halloween Christmas Holiday Nail Decor. :
Easy DIY at Home & Salon. Suitable for professional use or home use. :
Great for nail art decoration combined with nail polish, UV gel, acrylic nails and so on. :
Easy to apply on natural or artificial nails to make a wonderful nail art :
How to use:
1. Trim, clean and polish the fingernails throughly. :
2. Cut out the desired pattern roughly, remove the film and dip it into water for 10-20 seconds. :
3.Wet your nails then gently place the sticker to nail surface by tweezer and press firmly. :
4. Dry up the excess water with a paper towel. :
5.Finished by put on the topcoat nail polish to make it long-lasting and pretty. :

Со стоката дадена додека купуваат